2009.10.06. 02:25

Otthon remekeltek a szentgotthárdi kézilabdázók

Szentgotthárd - Két idegenbeli vereség után két hazai győzelemmel folytatta a bajnokságot a Szentgotthárd NB II-es férfi kézicsapata.

Szombaton a Keszthely, vasárnap a Tapolca együttesét fogadta a Szentgotthárd. Eddig két idegenbeli veresége volt a vasiaknak, most játszottak először hazai pályán.

BorHotel-Szentgotthárdi KK-Georgikon Keszthely 30:24 (12:12). - Szentgotthárd, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Békés, Hoffbauer.

Szentgotthárd: Monek - KOCSIS GY. 8, Kozák 3, Ernst A. 4, Lepsényi 3, dr. WOTH 4, Császár 1. Csere: Gaál (kapus), Soltész 1, Jakab, Ernst P. 1, Vilics L., TÓTH 4, Szűcs 1. Játékos-edző: Ernst Attila.

Feszülten, sok hibával játszott a Gotthárd az első félidőben. Fordulás után azonban már nem volt gond (41. perc: 19:13), elkapta a ritmust a hazai gárda, és végig 4-5 góllal vezetve biztosan nyert. - Ifi: 33:10 (21:1). - Jók: Szűcs 8, Viniczai 5.

Borhotel-Szentgotthárdi KK-Tapolca VSE 22:18 (11:7). - Szentgothárd, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Békés, Hoffbauer.

Szentgotthárd: MONEK 1 - Kocsis Gy. 7, LEPSÉNYI 3, dr. WOTH 2, VILICS L. 1, ERNST P., Császár. Csere: Kozák 4, Ernst A. 1, Tóth 1, Jakab, Soltész 1, Szűcs 1, Nagy. Játékos-edző: Ernst Attila.

A gotthárd az első perctől irányította a játékot, a második félidőben pedig korán eldöntötte a meccset (52. perc: 20:11). A hazaiak főként remek védekezésüknek köszönhetik a fölényes sikert; a végén kicsit kiengedtek, ezért zárkózhatott fel a Tapolca. - Ifi: 32:18 (11:7). - Jók: Vilics Á. 6, Kocsis A., Viniczai, Szűcs 5-5.