2009.10.16. 02:26

Pályán a három szombathelyi NB II-es női röplabdacsapat

A 2009- 2010-es NB II-es női röplabda-bajnokság első fordulójában mindhárom szombathelyi csapat pályára lépett - az első győzelemre még várni kell.

Győri DRC-Szombathelyi Egyetemi SE 3:0 (21, 19, 17). - Győr, NB II-es női röplabda-mérkőzés.

SZoESE: Koronczai, Bíró, Kenesei, Szárnyas, Werkman, Szanyi. Csere: Molnár (liberó), Kiss, Tóth. Edző: Magyarósi Andrea.

Szoros mérkőzésen a két azonos játékerőt képviselő csapat közül a győzelmet jobban akaró hazai gárda nyert.

Vasi Sport Akadémia-Ajkai RC 1:3 (20, -20, -20, -13). - Szombathely, Szent-Györgyi iskola, 150 néző, NB II-es női mérkőzés, vezette: Aranyosi, Őri.

VSA: NÉMETH, Horváth MIKOS, Kiss, Mészáros, Tarlaczné. Csere: Sipos (liberó), Koltayné, Kleczl, Fülöp. Edző: Mucsi Péter.

Lelkesen és remekül kezdett a tavalyi bajnok ellen az első bajnoki mérkőzését játszó vasi újonc. A második játszmától feljavult az ajkaiak támadójátéka, a rutintalanabb hazaiak rendre alulmaradtak a szettek végjátékaiban.

Haladás VSE-Győri Dózsa 0:3 (4, 2, 9). - Szombathely, Sugár út, NB II-es női mérkőzés, vezette: Vasák, Őri.

Haladás: Sákovics, SKRIBA, SOLT, Varga A., Marics, Virág. Csere: Szabó (liberó), Tuboly, Varga R., Kocsis, Szoboszlai, Baracsaka. Edző: Koltai Miklós.

Jó tapasztalatszerzés volt a mérkőzés az első NB II-es bajnokiját játszó fiatal csapatnak. - Junior: HVSE-Ikrény 0:3.