2009.11.17. 03:28

Bajnokot vertek az NB II-es büki kézilabdázók

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 9. fordulójának vaskos meglepetését a Bük gárdája szolgáltatta. Az elmúlt idény bajnokát, a Komáromot verték magabiztosan.

Gergácz Zoltán

Bük: PALKOVITS - PUPP K. 3, Udvardi 3, Elekes, SZONDY 3, VARGA 9/6, HEGYI 7. Csere: Harasztovics, Farkas 2/1, Szalai 2, Pukler, Pupp R., Fazekas, Gacs. Edző: Mátés István.

A hazaiak egyáltalán nem tisztelték az idegenbeli találkozóiból eddig mind a négy mérkőzését megnyerő tavalyi bajnokot. Az első 10 percben felváltva estek a gólok (5:5), majd Udvardi és Pupp K. találataival a bükiek fokozatosan elhúztak. De a bajnok nem adta fel (38. perc: 19:17). A bükiek keményítettek a védekezésükön, míg támadásban Varga és Hegyi szórta a gólokat. A vendégek 12 percig képtelenek voltak bevenni Palkovits kapuját (50. perc: 25:17), és ezzel el is dőlt a két pont sorsa. - Ifi: 27:34. Ld.: Radics 13, Gacs 11.

Sárvári Kinizsi-Mór 25:19 (15:8). - Sárvár, 100 néző, vezette: Büki, Nyéki.

Sárvár: Takács - Kertész 4, Pintér 4, Zsohár 2, Pupp 3, Golovko 4, Soós 1. Csere: Bősze 1, Varga E. 1, Fehér 1, Varga D. 4, Pataki, Horváth, Bátorfiné. Edző: Vilics Tamás.

A sereghajtó és még pont nélküli vendégekkel szemben nagy volt a hazaiak tudásbeli fölénye. A sárvári védőknek nem okozott gondot a móri támadások megszűrése, majd a gyors kontrákból rendre eredményesek voltak. Az edzőmérkőzés jellegű találkozón a kispados sárvári fiatalok is bőven kaptak játéklehetőséget. - Ifi: 36:17 (21:9). Ld.: Soós 8, Pataki 8.

Celldömölki VSE-Mávépcell-MOGAAC 32:30 (15:13). - Celldömölk, 75 néző, vezette: Akáczos, Nagyvizeli.

Celldömölk: Balogh - Kazári 3, SZOMORKOVITS L. 7, Szomorkovits A. 6, Fűzfa, SZILVÁGYI 12, Farkas. Csere: NÉMETH 4, Tóth, Nagy, Mendel. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Az első negyedórában felváltva estek a gólok (4:4), majd megléptek a hazaiak (18. perc: 8:4), ám a 24. percben már ismét egál volt az állás (10:10). A szünetig Szomorkovits L. és Szilvágyi találataival a cellieknek sikerült kétgólos előnyhöz jutni. A második félidő is szoros küzdelmet hozott. Az utolsó percben, 31:30-as állásnál Balogh büntetőt védett. - Ifi: 19:34. Ld.: Dobány, Varga, Németh 5-5.