2009.12.07. 03:29

A celldömölki asztaliteniszezők lelépték Zwickléket

Rangadó helyett könnyű edzőmeccs lett. A celliek magabiztosan verték a magyar bajnok Zwickl Dánielt is soraiban tudó pécsieket.

Gergácz Zoltán

Páros: Zwickl, Muskó-Lindner, Fazekas 1:3 (-2, -7, 8, -6). A harmadik szettet leszámítva magabiztos volt a celli kettős (0:1). Egyéni, 1. kör: Zwickl-Pagonyi 3:0 (6, 8, 5). Annak ellenére, hogy Pagonyi 5-ig valamennyi szettben vezetett, könnyedén nyert a magyar bajnok Zwickl (1:1). Muskó-Lindner 1:3 (-9, -7, 9, 4). Nem forgott veszélyben Lindner győzelme (1:2). Varga-Fazekas 2:3 (6, 6, -8, -10, -9). Varga alaposan megizzasztotta Fazekast. A negyedik szettben már 10:8-ra vezetett, innen hozta vissza a meccset Fazekas (1:3). 2. kör: Zwickl-Lindner 2:3 (-7, 8, -3, 8, -5). Kiélezett, változatos csatában nyert Lindner (1:4). Varga-Pagonyi 1:3 (7, -10, -8, -9). Ezúttal megfontoltan, fegyelmezetten és jól játszott Pagonyi (1:5). Muskó-Fazekas 0:3 (-2, -4, -7). Fazekas félgőzzel is könnyedén nyert (1:6).

Nagy várakozás előzte meg az extraligás tabella második és harmadik helyezettjének összecsapását. A szép számmal kilátogató pécsi közönség - azok után, hogy tanulmányai miatt ősszel a válogatott Zwickl Dániel is oda igazolt - egyértelműen győzelmet várt. A vendégeket ez mit sem érdekelte, s jó játékkal lelépték ellenfelüket. - Győzött: Zwickl, illetve Lindner 2, Fazekas 2, Pagonyi, és a Lindner-Fazekas páros.