2009.12.07. 03:26

A SZoESE hazai pályán egy góllal kapott ki a Nagyatádtól

Az utolsó előtti őszi fordulóban a Szombathelyi Egyetemi SE női kézilabdacsapata nagy győzelmi esélyt szalasztott el a Nagyatád ellen.

Vastag Nándor

SZoESE: IBRIKSZ - KISS 1, Gönczöl 5, Debreczeni 1, Szalai 1, Jámbor 1, Sulyok 6. Csere: Pukler 6, Földi 5. Edző: dr. Woth Péter.

Nagyatád: Hrankai - Bözsöny 3, Bárány 3, Ghetu 1, Barczi 4, MÁTYÁS 14, Szanó 1. Csere: TRIMMEL (kapus), Tóth 1. Edző: Mód János.

Hétméteres: 8/5, ill. 2/2.

Kiállítás: 10, ill. 12 perc.

A szombathelyiek remekül kezdték a meccset. Jól támadtak és védekeztek, így fokozatosan növelték vezetésüket (18. perc: 11:4). A folytatásban némileg felzárkóztak a vendégek, de a szünetben négy góllal vezettek a hazaiak (30. perc: 16:12). A fordulás után fáradtság miatt egyre többet hibáztak támadásban az egyetemisták, s ezt kihasználva átvette a vezetést a Nagyatád (55. perc: 23:26). A fordításban nagy szerepe volt az egykori NB I-es játékosnak, Mátyás Augusztának, akit a második félidőben nem lehetett tartani, csapata 15 góljából 11-et szerzett. A szívósan küzdő vasiak azonban nem adták fel, az utolsó előtti percben kiegyenlítettek (59. perc: 26:26). A vendéggárda a befejezés előtt 15 másodperccel jutott ismét vezetéshez, s a hátralevő rövidke időt már kihúzta. - Ifi: 36:20 (18:12). - Ld.: Takács 10, Galamb 6, Gerencsér 6.

Dr. Woth Péter: - A Télapó itt járt a sportcsarnokunknál, de a küszöbről visszafordult.