2010.02.11. 03:29

Asztalitenisz: celldömölki vereség a Szuperligában

Az osztrák válogatottal egyenértékű Niederösterreich együttese magabiztosan nyert az asztalitenisz Szuperliga elődöntőjében a Celldömölk ellen.

zaol.hu

Páros: Habesohn, Fegerl- Lindner, Fazekas 1:3 (9, -10, -7, -7). Az osztrákok harmadik és negyedik számú játékosánál egyértelműen jobb volt a magyar duó. Az első szettet is 8:4-es vezetésről bukták el (0:1).

Egyéni, 1. kör: Habesohn-Lindner 3:0 (7, 9, 9). A végjátékban jobb volt az osztrák a betegség miatt több edzést is kihagyó Lindnernél (1:1). Schlager- Pagonyi 3:1 (5, 7, -7, 4). A világbajnok ellen aratott szett- győzelem Pagonyitól bravúrnak számít (2:1). Chen-Fazekas 3:0 (7, 8, 4). A honosított kínai kiszerválta a magyar válogatott Fazekast (3:1). 2. kör: Schlager-Lindner 3:0 (8, 2, 9). Lindner esélytelen volt (4:1). Habesohn-Fazekas 0:3 (-1, -4, -12). Az osztrák versenyzőnek nem feküdt Fazekas stílusa (4:2). Chen- Pagonyi 3:1 (-9, 5, 8, 7). Pagonyi küzdeni tudását dicséri, hogy az osztrákok másik ászától is rabolt egy szettet (5:2). Schlager-Fazekas 3:0 (7, 4, 4). Érvényesült a tudásbeli különbség (6:2).

A két világklasszissal, a világbajnok Schlager Wernerrel és a honosított kínaival, Chen Weixinggel felálló hazaiak ellen a cellieknek ezúttal semmi esélyük nem volt a szoros eredmény elérésére. - Győzött: Schlager 3, Chen 2, Habesohn, illetve Fazekas és a Lindner-Fazekas páros.