2010.02.08. 03:27

Fiaskó a teke-rangadón

Alsóházi rangadót veszített nyert állásból, és ezzel nehéz helyzetbe került a Gravitáció férfi tekecsapata.

Gergácz Zoltán

Vízművek: Grünwald 560, Kókány 602, Kiss P. 544, Matiszlovics 553, Balogh 556, Bíró 605. Edző: Bartos Gábor.

Gravitáció: Krancz 589, Orbán 565, Fodor 626, Koltai 575, Kovács 529, Smelka 535. Játékos-edző: Koltai László.

Az alsóházi rangadónak mindkét gárda számára nagy volt a tétje. A kieső helyen lévő fővárosiak győzelem esetén két pontra megközelíthették a vasiakat, míg a Gravitáció, sikere esetén bebiztosíthatta volna bentmaradását. Drámai csatában az előbbi realizálódott.

Pedig a vasiak számára álomszerűen kezdődött a találkozó: 1:1 után jött a két szettpont. Ezzel elhúztak 3:1-re, s a 96 fás előny is tetemesnek tűnt. Felcsillant akár egy 7:1-es győzelem esélye is, de az 5:3-at szinte mindenki elkönyvelte. Nem úgy a hazaiak. Lépésről lépésre - elsősorban a serdülő válogatott Bíró jóvoltából - fokozatosan dolgozták le hátrányukat. Bekövetkezett, amire a vendégek közül senki nem gondolt: a betliző befejező duó miatt ha csak egy fával is, de vereséget szenvedtek, s ezzel igencsak nehéz helyzetbe kerültek. - Ifi: 3:1 (1127:1112). Császár 615, Szám 512, illetve Horváth K. 561, Laki 551 fát ütött.