Foci vb 2010: Argentína - Görögoroszág 2:0, Dél-Korea - Nigéria 2:2

Az argentin és dél-koreai válogatott jutott be a legjobb 16 közé a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság B csoportjából, a görög, valamint a nigériai együttes búcsúzott.

MTI

Messiék hibátlanul jutottak a nyolcaddöntőbe

Az argentin válogatott 2-0-ra nyert a görög csapat ellen a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság B csoportjának keddi 3. fordulójában, ezzel hibátlan teljesítménnyel biztosította helyét a legjobb 16 között.

Lionel Messi, az argentinok aranylabdása első ízben viselhette a csapatkapitányi karszalagot, ezzel az együttes világbajnoki történetének legfiatalabb "vezetője" lett, ugyanis két nap múlva ünnepli 23. születésnapját. A korábbi rekorder éppen a jelenlegi szövetségi kapitány, Diego Maradona volt, aki az 1986-os világbajnokságon 25 évesen lehetett csapatkapitány.

B csoport, 3. forduló:
Argentína-Görögország 2-0 (0-0). Polokwane, Peter Mokaba Stadion, 38 891 néző, v.: Irmatov (üzbég)
gólszerzők: Demichelis (77.), Palermo (89.)
sárga lap: Bolatti (76.), illetve Kacuranisz (30.)

Argentína: Romero - Otamendi, Demichelis, Burdisso, C. Rodriguez - Bolatti, Veron, M. Rodriguez (Di María, 68.) - Messi, Agüero (Pastore, 77.), Milito (Palermo, 80.)
Görögország: Corvasz - Vintra, Morasz, Kirgiakosz, Toroszidisz (Pacacoglu, 55.) - Ciolisz, Papadopulosz, Papasztatopulosz, Karagunisz (Szpiropulosz, a szünetben), Kacuranisz (Ninisz, 54.) - Szamarasz

II. félidő:
77. perc: egy jobb oldali szöglet után az ötösön pattogott a labda, Demichelis pedig habozás nélkül a léc alá bombázott (1-0).
89. perc: Messi szlalomozott keresztül a teljes görög védelmen, lövését Corvasz védte, a kipattanót pedig a csereként beálló 36 éves Palermo a bal sarokba belsőzte (2-0)

Az első félidőben a görögök főként a védekezésre helyezték a hangsúlyt, de néhány alkalommal így is veszély teremtettek az argentin kapu előtt. Az európaiak a fordulást követően sem tudták átvenni a kezdeményezést, hatalmas fölényben futballozott Maradona alakulata, ez végül a 77. percben Demichelis révén érett góllá. A hajrában a csereként beálló Palermo állította be a 2-0-ás végeredményt, így az argentinok százszázalékos teljesítménnyel jutottak a legjobb 16 közé, ahol a mexikóiakkal találkoznak majd.

OLDALTÖRÉS: Döntetlennel jutottak tovább a dél-koreaiak

Döntetlennel jutottak tovább a dél-koreaiak

A dél-koreai válogatott 2-2-es döntetlent játszott Nigériával a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság B csoportjának keddi zárófordulójában, ezzel a második helyen továbbjutott a nyolcaddöntőbe, míg az afrikai gárda befejezte szereplését.

Koreai Köztársaság-Nigéria 2-2 (1-1). Durban, Durban Stadion, néző, v.: Benquerenca (portugál)
gólszerzők:
Li Dzsung Szu (38.), Park Dzsu Jung (49.), illetve Uche (12.), Aiyegbeni (69. - büntetőből)
sárga lap: Kim Nam Il (69.), illetve Enyeama (31.), Obasi (37.), Ayila (42.)

Koreai Köztársaság: Dzsung Szung Rjong - Csa Du Ri, Li Jung Pjo, Cso Jong Hjung, Li Dzsung Szu - Kim Dzsung Vu, Ki Szung Jong (Kim Dzse Szung, 87.), Park Dzsi Szung, Li Csung Jong, Park Dzsu Jung (Kim Dong Dzsin, 93.) - Jom Ki Hun (Kim Nam Il, 64.)
Nigéria: Enyeama - Shittu, Odiah, Yobo (Echiejile, a szünetben), Afolabi - Uche, Etuhu, Ayila, Aiyegbeni (Obinna, 70.) - Obasi, Kanu (Martins, 57.)

I. félidő:
12. perc: Odiah jobb oldali beadására Uche robbant be, és védőjét megelőzve, 7 m-ről a kapuba lőtt (0-1).
38. perc: Ki Szung Jong ívelt balról középre szabadrúgásból, a túloldalon érkező Li Dzsung Szu először fejelni próbált, ám végül lábbal továbbított a kapuba (1-1).

II. félidő:
49. perc: Park Dzsu Jung a 16-os bal sarkánál végzett el szabadrúgást, és a sorfal mellett a bal alsó sarokba csavart (2-1).
66. perc: Aiyegbeni alighanem a vb legnagyobb helyzetét hagyta ki: egy lapos beadást három lépésről az üres kapu mellé gurított.
 69. perc: a frissen beállt Kim Nam Il hátulról felrúgta Obasit a 16-oson belül, a büntetőt a néhány perccel korábban hibázó Aiyegbeni a kapu jobb oldalába lőtte (2-2).

Az eddigi két vereségükkel sereghajtó nigériaiak kezdtek jobban, és az első negyedórában vezetéshez jutottak. A gólszerző Uche nem sokkal később a kapufát is eltalálta, ám ezt követően fordult a kocka, és a dél-koreaiak egy pontrúgás után kiegyenlítettek.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: az ázsiaiak egy újabb pontrúgásból már előnyben voltak. Az afrikai gárda több nagy helyzetet is elpuskázott, mígnem büntetőből összejött az egyenlítés. A hátralévő időben akadtak még lehetőségek mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott, így a dél-koreai csapat Argentína mögött, második helyezettként jutott tovább és találkozik majd Uruguayjal a nyolcaddöntőben. Nigéria egy ponttal, az utolsó helyen zárta a csoportküzdelmeket.

OLDALTÖRÉS: A nyolcaddöntőbe jutott csapatok, további program