2010.06.15. 02:28

Hat csapat a Hauer Lajos ökölvívó emlékversenyen

Az Oladi ÁMK tornacsarnoka adott otthont az első alkalommal megrendezett Hauer Lajos ökölvívó emlékversenynek.

Vastag Nándor

A Skorpió Boksz Club egyik edzője, Hauer Lajos tragikus hirtelenséggel áprilisban hunyt el. Emlékére az egyesület versenyt rendezett, az első tornán a hazai csapat, a Haladás BC, a kőszegi Fitt-Boksz, a Nagykanizsa, a Soproni BC, valamint a soproni Gyevát főleg utánpótláskorú ökölvívói léptek ringbe. A bokszolók kitettek magukért, élvezetes, parázs csatákat vívtak. A szervező, Varga Roland elmondta, lesz folytatása a rendezvénynek, amit jövőre országossá és nemzetközivé tenne.

A vasi eredmények. Női, 51 kg: Batyi Patrícia (Haladás)-Ötvös Fanni (Fitt-Boksz), Batyi döntő fölénnyel nyert. 66 kg: Horváth Barbara (Haladás)-Pesti Beáta (Fitt-Boksz) 3:0. Fiú, serdülő, 46 kg: Al Hersch Mátyás (Skorpió)-Biegner Patrik (Fitt-Boksz) 3:0. 54 kg: Horváth Roland (Fitt-Boksz)-Kiss Roland (Skorpió) 3:0. Junior, 48 kg: Wurst Dávid (Fitt-Boksz)-Bakonyi Benjanin (Skorpió) 0:3. 60 kg: Kaszás Tibor (Fitt-Boksz)-Bakonyi Erik (Skorpió) 0:3. Ifjúsági, 60 kg: Rába Patrik (Fitt-Boksz)-Máté Ádám (Gyevát), Rába döntő fölénnyel nyert. 64 kg: Baumgartner Rafael (Soproni BC)-Hangay Péter (Skorpió), Hangay döntő fölénnyel nyert. Felnőtt, 75 kg: Hámori Ádám (Fitt-Boksz)-Kaczmarski Róbert (Haladás) 3:0.