2010.07.06. 02:28

Szombathelyi győzelem az Ultrabalatonon

A NIKE Futóklub Szombathely amatőrökből álló csapata győzött a tízfős váltók kategóriájában az Ultrabalaton 2010 elnevezésű versenyen.

Vastag Nándor

Nagy kihívás és megpróbáltatás futva megkerülni a Balatont egy átlagos képességű ember számára, de váltóban könnyebb a helyzet, mert több személy sportteljesítménye adódik össze. A csapattagok precíz beosztás szerint tudták le saját távjaikat, s mivel egy futó 5 vagy 10 km-t vállalt, így a 212 km-es össztáv során többször is sor került mindenkire. Az UltraBalaton tízfős csapatoknak kiírt non-stop váltóversenye délelőtt Tihanyból rajtolt és másnap hajnalban ugyanott ért célba. Az erőpróba végig szorosan és izgalmasan alakult, a majd egy napig tartó verseny utolsó tíz km-én az élmezőny több tagjának volt még esélye a győzelemre.

A szombathelyiek Kártyásné Horváth Katalin, Altay Attila, Sipos Szabolcs, Sipos Gábor, Döbör Imre, Benke László, Jánosa Gábor, Verbovszki István, Wachtel Zoltán és Poór Zoltánné összeállítású csapata 16 óra 5 perc és 42 másodperc alatt teljesítette a távot, amivel az abszolútban 96 induló között negyedik lett, míg a tízfős váltók kategóriájában első helyen végzett. A felkészítő, Kívés István érthetően elégedett volt a futókkal, szerinte az egész télen át tartó komoly edzésprogram és precíz szervezés kellett a sikerhez.

A kétnapos verseny során az ötfős csapatok előbb Balatonboglárig futottak, majd onnan tértek vissza Tihanyba. Ebben a versenyben a szombathelyiek Szita Gabriella, Elmont Bernadett, Piroska Péter, Birkás László, Sutyinszki Tamás összetételben 18:51:19 órás eredménnyel 35. helyen végeztek a 72 alakulatot felvonultató mezőnyben. Egyéniben Keszthelytől kellett Tihanyig futni, azt a távot 62-en teljesítették.