2011.01.22. 16:50

Elbukta a Körmend a szomszédvári rangadót (96:87)

Izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen többször is vezetett a piros-fekete alakulat, az utolsó negyedre azonban már nem maradt elég szufla. Szerdán kupameccsen, majd jövő szombaton a Szolnok vendégeként lehet javítani.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC – MJUS-Fortress Körmend 96-87 (17-26, 22-14, 26-23, 31-24). – Sopron, 2500 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Cziffra, Bognár.

Sopron: KELLEY 11/3, Jarvis 18/3, MOLNÁR A. 21/3, SZABÓ ZS. 15/6, TOWNES 25. Csere: Helmeczi 2, Gombás 4. Edző: Meszlényi Róbert.

Körmend: RUJÁK 19/15, Németh 9/9, FERENCZ 14/6, BELL 18/3, Dies 8. Csere: Fodor G. 6/6, Boldizsár 4, Hegedűs 5/3, Sonyák, Dávid 4. Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-9. 5. perc: 9-9. 7. perc: 13-13. 12. perc: 21-31. 15. perc: 29-36. 18. perc: 39-38. 23. perc: 48-46. 26. perc: 54-53. 28. perc: 61-58. 32. perc: 67-68. 37. perc: 82-74. 39. perc: 90-81.

Kipontozódott: Szabó Zs. a 38. percben.

Moore térdsérülése nem jött rendbe, így kénytelen kihagyni a mérkőzést.

1. negyed

1. perc: A hazaiak hozták el a labdát a feldobásnál, Kelley betörésével megszerezte az első pontokat: 2:0

2. perc: Ruják egy hosszúra nyúlt támadást próbált kosárral befejezni, sikertelenül. Townes távoli duplájával már 4 ponttal vezetett a Sopron, Dies azonban szépített (4:2). Szabó, majd ismét Dies szerzett pontokat: 6:4

3. perc: Ferencz is bemutatkozott, ezzel egálra hozta csapatát (6:6). Bell 2+1 pontjával már a körmendieknél az előny: 6:9

4. perc: Bell passzolta a zsákolni készülő Dies-nak a játékszert, ellene fault miatt azonban nem lett kosár - büntető sem. Passz passz után, Németh tiszta triplakísérlete azonban kimaradt. Bell hatalmasat zsákolhatott volna, ha nem hagyja ki.

5. perc: Hosszú ideje nem esett kosár, Jarvis betört, nehezen, de a gyűrűbe küzdötte a labdát. Fault miatt büntetőt is dobhatott: 9:9

6. perc: Ferencz triplája lecsurog, a labda azonban a körmendieknél maradt. Újra Ferencz, ezúttal betalált, palánkos középtávolijával: 9:11

7. perc: A soproni Molnár András harcolt ki büntetőket, keze nem remegett meg (11:11). Bell távolija maradt ki furcsa körülmények között, a sípszó elmaradt. Egy támadás múlva újra az amerikai jutott szerephet, hatalmasat zsákolt (11:13). Townes honfitársához hasonló módon válaszolt, zsákolásával: 13:13

8. perc: Sabáli Balázs időt kért. Fergeteges a hangulat az MKB-Arénában: szép számmal utaztak Sopronba körmendi szurkolók, velük szemben foglal helyet a hazai "keménymag", folyamatos a szópárbaj. Fodor triplájára nem érkezett válasz, cserébe Ferencz is hármast dobott: 13:19

9. perc: Townes a palánk alól szépített (15:19), a nem rég beállt Boldizsár azonban újabb körmendi pontokat szerzett (15:21). Kelley jut büntetőkhöz, mindkettő kísérlete sikeres: 17:21

10. perc: Boldizsár ismét betalált (17:23), a soproniak mintha kicsit megzavarodtak volna az időkérés óta. Fodor újabb triplája után Meszlényi Róbert is időt kért, a negyed végéig azonban nem változott az állás: 17:26

2. negyed

11. perc: Szabónak játszották be, kosárra törve azonban faultolták, így a büntetővonalról kísérletezhetett, sikerrel (19:26). Fodor dobás közben kényes pontján találta el Szabó Zsoltot, a játékvezetők nem fújtak támadóhibát. Ruják ziccerből: 19:28

12. perc: Hegedűs szerzett labdát, Ruják kísérlete azonban kimaradt - nem úgy, mint Jarvis-é, az amerikai pontjaival: 21:28

13. perc: Hegedűs ismét villantott, triplájával tíz pont a vendégek előnye (21:31). Sabáli Balázs folyamatos reklamálása miatt technikait kapott, áll a játék. Ezután időkérés következett. Jarvis büntetői hibátlanok (23:31). Molnár András térült, fordult, ziccert dobott: 25:31

14. perc: Boldizsár teljesen egyedül hagyott ki ziccert, a körmendiek szerencséjére a Sopron pont nélkül fejezte be támadását, így Hegedűs újabb kosárhoz jutott (25:33). Molnár válaszolt, majd Németh és Helmeczi szerzett pontokat: 29:36

15. perc: Hegedűs próbálkozott ismét, dobása most kimaradt, csakúgy, mint Molnár Andrásé a túloldalon - mindketten hármassal próbálkoztak. Townes büntetőzött: 31:36

16. perc: A soproniak egész pályás letámadása szinte azonnal faultot eredményezett. Hegedűs támadólepattanója mellé egy támadófaultot is feljegyezhetünk, így újra a hazaiak támadhattak, Townes a palánk alól: 33:36

17. perc: Szinte teljesen eltűnt a Körmend előnye, Sabáli Balázs időt kért. Németh azonnal eladta a labdát, Szabó Zsolt Jarvisnak adott remek gólpasszt (35:36). Dies a túloldalon minden dühét beleadta csimpaszkodós zsákjába: 35:3818. perc: Szabó középtávolija után ismét hazai kosár, Townes visszavette csapatának a vezetést: 39:38

19. perc: Dies harcolt ki büntetőket, első kísérlete kimaradt, utóbb javított (39:39). Bohózatba illő jelenetek a hazai gyűrű alatt, pontok nélkül.

20. perc: Kelley a dudaszó pillanatában dobta el a labdát, kimaradt, a labda azonban továbbra is hazai kezekben. Townes ziccert hagy ki, majd Ruják rohan végig egyedül, csak személyi hibával lehetett megállítani. Büntetőiből egyet értékesített, ezzel a félidő végeredménye: 39:40

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 64%, illetve 50%.

Dobószázalék (3 pontos): 0%, illetve 42%.

Dobószázalék (büntető): 100%, illetve 60%.

Lepattanó: 14, illetve 15.

Gólpassz: 5, illetve 10.

Szerzett/eladott labda: 4/6, illetve 6/4.

VAL-mutató: 47, illetve 51.

Legjobb pontszerzők: Townes 16, Szabó 6, illetve Ferencz 7/3, Dies 7.

3. negyed

21. perc: Jarvis betörésével kezdődött a második játékrész (41:40). Dies kísérlete lecsurgott, Jarvis trojkája úgyszintén - a labda a hazaiaknál maradt, Szabó bedobta a mérkőzés első soproni tripláját (44:40).

22. perc: Ruják triplájára Townes közelről válaszolt (46:43). Szabó küzdött nagyot az elemekkel, igyekezete 2 pontot hozott: 48:43

23. perc: Ismét Ruják-hármas, majd Jarvis villant meg távolról (51:46). Molnár András révén már lépéselőnyben a hazai csapat: 53:46

24. perc: Bell harcolt ki büntetőket (53:48). Kelley játszotta be Townes-nak, támadóhiba miatt azonban a Körmendnél a labda. Bell távolija kimarad, a labda Rujáknál kötött ki. Fodor triplájával hozza egálközelbe csapatát: 53:51

25. perc: Szabó a büntetőzött, majd Ferencz palánkos kosarával: 54:53

26. perc: Jarvis távolról, Townes közelről hagyta ki dobását, Németh a sarokból tévesztett. Molnár András büntetőivel: 56:53

27. perc: Elszórakozott körmendi támadás után Szabó Zsolt ügyes dobócsellel küldte el védőjét, majd bevágta hárompontosát (59:53). Dávid Gergely megszerezte első pontjait: 59:55

28. perc: Jarvis kintről hibázott, a támadólepattanót összeszedve azonban már ziccerből nem tévesztett: 61:55

29. perc: Németh István triplája után Gombás állhatott a büntetővonalhoz (63:58). Németh-Dávid összjáték: 63:60

30. perc: Kelley tört be (65:60), majd Bell dobott lehetetlen módon trojkát: 65:53

4. negyed

31. perc: Ruják "sarki triplájával" hosszú idő után újra a vendégeknél az előny (65:66), azonban Kelley gondoskodott róla, hogy ez ne legyen tartós: 67:66

32. perc: Bell ziccerére nem érkezett hazai válasz. Időkérés: 67:68

33. perc: Townes labdája már szinte a gyűrűből jött vissza. Ferencz kimaradt tripláját Bell még összeszedte ugyan, de Molnár Andrásék ellopták labdáját. Kelley triplájával: 70:68

34. perc: Bell betörésébe fault miatt belefújtak a bírók, büntetői sikeresek (70:70). Molnár triplája után Bell harcolt ki személyit, ismét a vonalról: 73:72

35. perc: Townes próbált a gyűrű közelébe jutni, azonban Dávid - szabálytalanul - megakadályozta, büntetőivel: 75:72

36. perc: Németh triplája lepattant, Townes ziccere után Sabáli Balázs időt kért (77:72). Bell addig forgott Szabó előtt, amíg dobóhelyzetbe nem került, nemhiába (77:74). Townes előbb ziccerből, majd zsákolásból szerzett pontokat, a hazai közönség extázisban: 81:74

37. perc: Dies talán zsákolni készült, méretes sapkát kapott. Ismét Townes jut szerephez, büntetőivel: 82:74

38. perc: Ruják triplájával tartja életben a körmendi (és szombathelyi) reményeket (82:77). Molnár, Ferencz, majd Townes talált be, a gyors kosárváltások után újabb időkérés: 86:79

39. perc: Bell büntetőzött, félsikerrel (86:80). Jarvis tempóból 8 pontra növelte a hazai előnyt, eldőlni látszik a mérkőzés: 88:80

40. perc: Dies büntetőzött, Bellhez hasonló módon (88:81), majd újabb büntetők, ezúttal a túloldalon, Gombás állhatott a vonalra (90:81). Időkérés. Állva tapsol a soproni közönség, Németh triplája ellenére (90:84). Molnár büntetőzött (92:84), majd Ruják dobott hárompontost. Meszlényi Róbert azonnal időt kért (92:87). Időhúzó soproni támadás, melynek végén Monár büntetőzhetett (94:87). Kétszer is tiszta dobóhelyzetbe kerültek a hazaiak a hárompontos vonalnál, előbb Németh, majd Ferencz hagyta ki, végül Molnár ziccerével zárult a találkozó: 96:87