2011.03.02. 20:30

Kicsikarták a győzelmet Willék: Falco-ZTE 68:65 (képgalériával)

Nagy küzdelemben gyűrte le a Falco A-csoportos kosárcsapata a szomszédvár ZTE együttesét, így komoly lépést tette a felsőházi rájátszás felé.

Falco-Szova KC Szombathely_Zalakerámia ZTE KK 68-65 (19-17, 18-14, 15-19, 16-15). _ Szombathely, 1800 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány, Márton, Szabó.
Falco: Simon 4, DOYNE 25/3, WILL 8, Pankár 5, Alekszeyev 6. Csere: Borszéki _, KÁLMÁN 14, Harazin 2, Hajmásy 2, Jarosevits 2. Edző: Bencze Tamás.
ZTE: Vertetics 3/3, GÁSPÁR 12/6, Baki _, KÁMÁN 25/6, TÓTH Á. 12. Csere: Tóth G. 9/3, Délity 4, Kinter _. Edző: Völgyi Péter.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 1-4. 7. perc: 12-9. 12. perc: 21-21. 17. perc: 30-25. 20. perc: 37-31. 23. perc: 43-34. 27. perc: 44-44. 30. perc: 52-50. 35. perc: 56-58. 39. perc: 64-61.
Kipontozódott: Baki a 36., Tóth Á. a 39., Tóth G a 40. percben.

A hazai drukkerek legnagyobb örömére az előző bajnokit sérülés miatt kihagyó Gosa és Kálmán is ott pattogtatott társai között a bemelegítésnél - ám mindketten a kispadon kezdték a meccset.

Óvatosan nyitottak a csapatok, a biztonságra helyezték a hangsúlyt. Ettől függetlenül a Tóth Ádám centerjátékára építő vendégek kapták el jobban a rajtot (3. perc: 1-4). Doyne triplája adta meg a jelszót a hazai felzárkózásra, ám a folytatásban is a rendkívül szervezetten játszó zalaiak voltak némi lépéselőnyben. Szükség volt Kálmán Lászlóra. Mint ahogyan Doyne pontjaira is. Mivel mindketten tették a dolgukat, gyorsan át is vette a vezetést a Falco (7. perc: 12-9). A mérkőzés ezen szakaszában a ZTE szinte csak büntetőből tudott gyűrűbe találni. De így is tartotta a lépést (12. perc: 21-21). Egyébként mindkét fél sok hibával játszott, rosszul dobott távolról. A Falco pédául rengeteg eladott labdával kihagyott ziccerrel, büntetővel segítette ellenfele dolgát, így nem tudott meglépni (17. perc: 30-25). Mégis a szombathelyi játékosok vonulhattak nyugodtabban nagyszünetre (20. perc: 37-31).

Fordulás után fokozták a tempót a felek, ez a stílus pedig a Falcónak feküdt jobban _ Völgyi Péter kénytelen volt időt kérni (23. perc: 43-34). A tréner jó tanácsokkal látta el tanítványait, akik nem hagyták, hogy eldöntse a meccset a Falco (27. perc: 44-44). A hazaiak egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a ZTE remek védekezésével, helyzetbe is alig kerültek. Aztán nagy nehezen _ elsősorban Doyne pontjainak köszönhetően _ kiküzdötte magát a Falco a hullámvölgyből.

Ettől függetlenül teljesen nyílt állásnál kezdtek bele a csapatok az utolsó játékrészbe (30. perc: 52-50). Nagy csata kerekedett a meccsből (35. perc: 56-58). Bajban volt a Falco, mert a ZTE belőtte magát távolról. A hazaiak idegesen játszottak, ordító ziccereket rontottak. Hol az egyik, hol a másik fél vezetett egy-két ponttal. Az utolsó percekben azonban összeszedték magukat a sárga-feketék, talán erővel is jobban bírták, hosszabb kispaddal rendelkezek, a szerencsével sem álltak hadilábon, így kicsikarták a győzelmet a végletekig kiélezett, büntetőpárbajjal zárult csatában.

Képgalériáért KLIKKELJEN IDE.

Bencze Tamás:  - Ahogyan arra előzetesen számítottam, nehéz meccset játszottunk. Azért ebben az összeállításban mi is sebezhetőek vagyunk, a remekül küzdő ellenfél pedig jól használta ki a hiányosságainkat. Mégis úgy érzem, hogy megérdemelten nyertünk.
Völgyi Péter: - Rosszul játszottunk, de nagyot küzdöttünk. Sajnos a végén a kipontozódások is gyengítettek minket, de így is csak egy dobáson múlott a vereségünk.