2011.03.24. 18:08

U17-es Eb-selejtező: fordítottak a vendégek - Magyarország-Oroszország 1:2

Az U17-es Európa-bajnoki selejtező első csoportmeccsén vezetett a magyar fiú labdarúgó-válogatott, ám a második félidőben három perc alatt fordítottak az oroszok.

Vastag Nándor

Magyarország – Oroszország 1-2 (1-0). – Szombathely, 600 néző, U17-es fiú labdarúgó Európa-bajnoki selejtező, 1. csoportmérkőzés, vezette: Jorgji (albán).
Magyarország: Banai – Zámbó, Szilvási, Zsirai, Eperjesi (Kiprich, 41.) – Halmai (Farkas, 15.), Pintér – Karacs, Lőrinczy (Illés, 66.), SZÉCSI – Nowothny. Szövetségi edző: Bene Ferenc.
Oroszország: Leonov – Serashov, Ovsyannikov, HOMUHA, Kirisov – Zuev (Lobanov, 41.), Ambarcumyan – Seredin, Panyukov (Fedcsuk, 57.), SERDEROV – ZOBNIN (Zhabkin, 76.). Szövetségi edző: Vladimir Sherbak.
Gólszerző: Szécsi a 7., illetve Fedcsuk a 61., Homuha a 63. percben.
Sárga lap: Eperjesi a 33., illetve Kirisov a 35., Ovsyannikov a 73. percben.

7. perc: Szécsit hiába rángatták, 20 méteren át vezette a labdát, majd középről, a 16-osról laposan a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
12. perc: Szécsi a bal oldalon tört előre, de 10 méteres lövésébe beleléptek, így a labda az oldalhálóba vágódott.
52. perc: Lőrinczy 20 méteres lövését a léc alól ütötte ki Leonov.
61. perc: Egy megpattanó lövés Fedcsuk elé került, aki 7 méterről a kapu közepébe emelt (1-1).
63. perc: Jobb oldali szöglet után Homuha az ötösön lefejelte a labdát, ami a földről a léc alá pattant (1-2).
74. perc: Nowothny lépett ki a védők közül, de 12 méterről telibe lőtte Leonovot.

A két csapat nem sokat teketóriázott, egyből egymásnak esett. A támadótaktika a magyaroknak kedvezett, a vezetés megszerzése után azonban inkább kontrákra rendezkedtek be. Az oroszok többet is birtokolták a labdát, a félidő derekán Banait több nagy védésre késztették, de összességében jól állt a lában az U17-es válogatottunk. A bizonytalan vendégvédelem asszisztálása mellett olykor Szécsiek is veszélyes akciókat kezdeményeztek, de az utolsó passzokba hiba csúszott, így nem sikerült növelni az előnyt. A félidő krónikájához tartozik még, hogy Bene Ferenc kényszerűségből korán cserélt, a Haladás-Illés Akadémia labdarúgója, Halmai Ramon térdsérülést szenvedett.

A hazaiak a szünet után is idegesen játszottak, a vendégek pedig mezőnyfölényben maradtak. A nyomást nem is bírták a magyarok, bár a szerencse is kellett Oroszország fordításához. Ezután szétesett a válogatott játéka, az ellenfél több helyzetet kihagyott. A végén azonban Nowothnynak volt labdája a pontszerzéshez, de a nagy ziccert elhibázta.

A magyarok pontosabb támadásokkal nyerhettek volna, így viszont az oroszok lépéselőnybe kerültek, mert Izland és Románia meccse 0-0-val ért véget.

Bene Ferenc: - Az első félidőben meg voltak a lehetőségeink a mérkőzés megnyeréséhez. A fordulópontokból rosszul jöttünk ki, pedig bravúros eredményt is elérhettünk volna a nagyon jó orosz csapat ellen.

Szombaton Bükön (15.00) Magyarország-Izland, a Rohonci úton (15.00) Oroszország-Románia meccs lesz, mindkét találkozó megtekintése ingyenes.