2011.04.09. 17:00

Bell csengetett: megtartotta pályaelőnyét a Körmend (72:58) - nyilatkozatokkal frissítve

Többek között Rashad Bell öt triplájának köszönhetően hazai pályán győzött a Körmend a férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásának első fordulójában a Kecskemét ellen. Sztojan Ivkvovics fiai sokáig tartották magukat, az utolsó negyedben azonban a körmendi hárompontosok eldöntötték a mérkőzést.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

MJUS-Fortress Körmend – T. O. M. Controll-Kecskeméti KSE 72-58 (18-14, 15-13, 13-16, 26-15).
Körmend, 2000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, 1. találkozó, vezette: dr. Vígh, Cziffra, Frányó.

Körmend: Ruják 7, NÉMETH 14/9, Ferencz 2, BELL 32/15, Dies 5.
Csere: Hegedűs 7/6, Boldizsár -, Sonyák -, DÁVID 5/3.
Edző: Sabáli Balázs.

Kecskemét: WITTMANN 14/12, Lagrange 2, DÉNES 8/6, Orsulics -, Bencze 4.
Csere: Csorvási 10, Siriscevic 11/3, Cseh 9/9, Lakatos -, Csabay -.
Edző: Sztojan Ivkovics.

1. negyed

1. perc: A feldobásnál a fehér mezes hazaiak hozták el a labdát. Bell távoli duplájával csengetett a Körmend: 2:0

2. perc: Újra Bell, ezúttal betörni próbált, hiába. Ruják révén újabb hazai kosár, majd egy túl hosszúra húzott vendégtámadást követően Dies is beköszön: 6:0

3. perc: Wittman triplája a dudaszóval egyszerre indult útnak, a labda azonban célt tévesztett. Németh kosarára Dénes hármassal válaszolt: 8:3

4. perc: Dies harca után sípszó, fault helyett lépéshiba. Siriscsevics kosarával szépít a Kecskemét: 8:5

5. perc: Ferencz kapott sapkát, majd vendég lépéshiba. Idegesek a felek, nem nagyon megy a pontgyártás.Wittman kiosztását követően Cseh dobhatott tisztán hárompontost. Egyenlítettek a vendégek, Sabáli Balázs időt kért: 8:8

6. perc: Németh István büntetőkhöz jutott, mindhármat értékesítette (11:8). Támadólepattanót összeszedve Csorvási dobott ziccert: 11:10

7. perc: Ivkovic folyamatosan rotálja a csapatot, megállás nélkül. Ferencz kimaradt horogdobását Dies repülve húzta a gyűrűbe. Látványos volt, az egyszer biztos: 13:10

8. perc: Ezúttal Bell rántotta be a palánk alatt repkedve (15:10). Wittman betört, majd Csorvási ziccert dobott: 15:12

9. perc: Dies ellen fújtak faultot, Wittmann elé lépett oda túl nagy lendülettel. Lagrange távoli dobása maradt ki, egész jól védekezik a Körmend.

10. perc: Bell kosara jó, a plusz büntető szintén (18:12). Wittmann is büntetőzhetett: 18:14

2. negyed

11. perc: Hegedűs szerez labdát, majd azon nyomban el is veszti. Kecskeméti kosár, Bell azonnal válaszolt rá a túloldalon: 21:16

12. perc: Hegedűs tudatosan harcolt ki faultot, büntetőiből egyet kihagyott (22:16). Bencze közeli kosarát nehezebb volt kihagyni, mint bedobni... Lagrange távolija is lecsurog, Bell viszont eredményes: 24:16

13. perc: Elsietett körmendi támadás, Orsulics távolija már szinte a gyűrűből repült ki. Hegedűs triplájával már több, mint tíz pont a Körmend előnye: 27:16

14. perc: Nem tartott sokáig a hazai öröm, Dénes triplát dobott. Időkérés. 27:19

15. perc: Dies labdát szerzett, gyors passzának köszönhetően Bellt már csak faulttal lehetett megállítani. A kosár jó, büntető következik, előtte azonban újabb időkérés. A plusz kosár kimaradt (29:19). Csorvási zsákolt: 29:21

16. perc: Bell passzotla Dies-nak, zsákolás helyett faultot harcolt ki. Edzésen gyakorolni fogja a büntetőzést, többedszerre maradt ki (30:21). Cseh-tripla, majd Bell elszalasztott labdája után megint ő talált be, szintén triplából: 30:27

17. perc: Érdekes hazai passzok követték egymást: lábbal, hátra, talán könyékkel is. Kosár nem lett végül. Dénes ellen fault, Ruják dobhatott: 31:27

18. perc: Dávid védekezett jól, Csorvási minden igyekezete ellenére sem talált be. A Dávid vs. Csorvási csatát másodszorra is a hazai nyerte, ezúttal sapkával.

19. perc: Wittmann támadó-gyanúsan tört be, Ruják esés helyett a labdaszerzést választotta, meg is lett az eredménye: gyors indítást követően Ferencz Csaba szerzett újabb hazai pontokat: 33:27

20. perc: Buta hiba körmendi oldalon: Bell figyelmetlenül passzolt a helyéről ellépő Rujákhoz. Egy időkérés múlva támadhat a Kecskemét, négy egész másodpercük lesz is a támadásra. Lagrange kosara célt tévesztett, így a félidő eredménye: 33:27

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 53%, illetve 42%.

Dobószázalék (3 pontos): 22%, illetve 33%.

Dobószázalék (büntető): 54%, illetve 100%.

Lepattanó: 12, illetve 18.

Gólpassz: 7, illetve 7.

Szerzett/Eladott labda: 14/5, illetve 3/11.

VAL: 39, illetve 26.

Legjobb pontszerzők: Bell 14/3, illetve Cseh 9/9.

Részeredmény az Albacomp-Falco mérkőzésről: 44:27 (20. perc).

3. negyed

21. perc: Hosszú-hosszú támadás után Bencze az utolsó pillanatban húzta a gyűrűbe: 33:29

22. perc: A hazaiak mintha az öltözőben maradtak volna... Bell hátulról szerelte Wittmann Krisztiánt, így a gyors kosár elmaradt.

23. perc: Ruják megtörte a hazai kosárcsendet, betört, repült, talált: 35:29

24. perc: Wittmann hármassal szépít, lőtávolságon belül a Kecskemét (35:32). Bell büntetőzhetett (37:32). Wittmann ismét triplát dobott. Sabáli Balázs időt kért, nem véletlenül: 37:35

25. perc: Dies ezúttal meglepő módon lepattant védőjéről, a dobáskísérlet természetesen kimaradt. A túloldalon a kecskemétiek saját lepattanóit szedik össze, gyakorlatilag számolatlanul.

26. perc: Dies ezúttal a palánk alól próbálkozott, de megint betlizett. Siriscsevics hárompontosával ma először vette át a vezetést a Kecskemét: 37:38

27. perc: Dávid ellen szabálytalan zárás miatt fault, Ruják triplája már sípszón túl esett, így az érvénytelen, a hazai szurkolóknak persze nem tetszik. Siriscsevics ismét betalált (37:40), majd Németh egyenlített: 40:40

28. perc: Kimaradt kecskeméti kísérlet, majd újabb Németh-tripla: 43:40

29. perc: Hegedűs ellen fault, majd Wittmann triplája maradt ki.

30. perc: Hegedűs hármasa a támadó idő végét, Wittmanné pedig a negyed végét jelző dudaszóval egy időben esett: 46:43

4. negyed

31. perc: Ruják tanítani való módon tört be az üres területre: 48:43

32. perc: Wittmann triplájára Bell válaszolt távolról: 51:46

33. perc: Csorvási a palánk alól dobott könnyű kosarat (51:48). Bell büntetőzhetett, második dobása kimaradt (52:48). Hegedűs szabálytalanul állította meg Dénest. Dávid büntetőket harcolt ki Csorvásival szemben: 52:48

34. perc: Dávid Gergely triplát dobott, ováció fogadja (55:48). Aztán meg időkérés. Dénes tripláját faulttal akadályozta meg Ferencz, a büntetők után: 55:50

35. perc: Remekül védekeznek a vendégek, Bellnek muszáj volt eldobnia nagyon messziről, a hazai szurkolók örömére betalált: 58:50

36. perc: Ismét Bell, ezúttal 2+1 ponttal növelte a Körmend előnyét: 61:50

37. perc: Kimaradt vendég-tripla. Bell talán a kispadról is betalálna, újabb hármasa valószínűleg a kegyelemdöfést is jelentette Wittmannéknak: 64:50

38. perc: Ivkovic időt kért, nem adják fel. Erre mondják, hogy innen szép győzni. Szinte lehetetlen vállalkozás... Csorvási a palánk alól dobott kosarával szépít (64:52). Egy támadás múlva faultot harcolt ki. Bell ötödik triplája: 67:52

39. perc: Siriscsevics két pontot farag, Németh hármat hozzátesz: 70:54

40. perc: Siriscsevics a büntetővonalról kísérletezhetett (70:56). Hegedűs faultja után Bencze büntetőzhetett (70:58). Időhúzó hazai támadás, Ferencz eldobja, a tripla éppen, de kimaradt. Dávid támadólepattanója után faultot, illetve beüntetőket harcolt ki, pontjaival zárul a mérkőzés: 72:58

Edzői nyilatkozatok

Sabáli Balázs: Nem a szép játékról, hanem a küzdésről szólt a mérkőzés. Mindkét csapat jól védekezett, de extra dobásaink döntőnek bizonyultak. Van mit javítani, de a lényeg, a nagyon fontos első meccset megnyertük.

Sztojan Ivkovics: Néhány kosarasunknak még nem volt play off rutinja, így többször idegesen játszottunk. A 19 eladott labda soknak bizonyult, kikaptunk, de úgy érzem, van keresnivalónk a párharcban.