2011.05.13. 02:29

Érik a SZoSE bajnoki címe a kézilabda NB II-ben

Újabb győzelmének köszönhetően a SZoESE NB II-es női kézilabda-csapata karnyújtásnyira van a bajnoki címtől.

Gergácz Zoltán

SZoESE: Tömő - Takács 3, SZECSŐDI 3, GÖNCZÖL 2, Debreczeni 1, Horváth C. 3, JÁMBOR 9. Csere: MÁR- KUS, Pukler 9, Földi, Galamb, Kiss 1, Vígh, Horváth D. Edző: dr. Woth Péter.

Sárvár: TAKÁCS - Kertész, Bősze 8, Bouti 3, Fehér 3, Pintér 7, Horváth Sz. 4. Csere: Varga V., Varga E., Pataki. Edző: Vilics Tamás.

A listavezető egyetemisták fejében csak egy gondolat járt, a mindenáron győzni akarás. Ennek tudatában idegesen, sok hibával játszottak, amit a vendégek ki is használtak (8. perc: 2-6). Ezt követően kicsit lehiggadtak, s meglett az eredménye. A 13. percben sikerült átvenniük a vezetést (10-9), s innen már nem is engedték ki kezükből a mérkőzést. A tempót egyre fokozták, ami gólokban is megmutatkozott (48. perc: 27-20), s magabiztos győzelmet arattak. Egy fordulóval a bajnokság zárása előtt őrzik egypontos előnyüket. - Ifi: 39-19 (27-5). Ld.: Császár 9, Bolfán 6, illetve Tóth 5, Farkas 5.

Dr. Woth Péter: - A torta elkészült. A hétvégén kiderül, hogy lesz-e rajta hab.

Vilics Tamás: - Gratulálok az ellenfélnek, pillanatnyilag ennyivel jobbak nálunk.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Alsóörs 25-20 (14-7). - Celldömölk, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, alsóházi rájátszás, vezette: Kálmán, Nagy.

Celldömölk: SZABÓ H. - Varga M., NÉMETH V. 5, SZOMORKOVITS A. 9, GŐCZE 6, Fűzfa 1, Farkas B. 2. Csere: Balogh V., Fülöp, VLASICH 2, Farkas A., Horváth P., Szabó M. Edző: Hegyi Gábor.

Az első játékrészben fokozatosan húzott el a hazai gárda, a 23. percben már 12-5 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben szerephez jutó addigi kispadosoknak márcsak az eredmény tartására kellett ügyelniük. A legnagyobb különbség az 51. percben volt a két csapat között (24-15). A celli gárda továbbra is száz százalékos mutatóval rendelkezik a rájátszásban, ami egyben a hat győzelemért beígért edzői tortát is jelenti a lányok számára. - Ifi: 33-26 (15-15). Ld.: Gőcze 9, Szabó M. 8.