2011.05.10. 02:29

Gergácz Péter a bukás ellenére is felállhatott a dobogóra

Egyszer bukott és technikai problémákkal is küzdött, mégis érmet szerzett a kerékpáros osztrák hegyiversenyen Gergácz Péter.

Gergácz Zoltán

Az osztrák Bad Vöslauban öt ország - Ausztria, Svájc, Lengyelország, Bulgária, Magyarország - 110 hegyikerekese pattant nyeregbe a Harzbergtophy-n, az egy órás körversenyen. A verseny ideje alatti szemerkélő eső később felhőszakadásba váltott, ám - szerencsére - a versenyzők arra már célba értek. Az 1700 méteres körpályán 40 méter volt a szintkülönbség, ám a talaj annál nehezebb. Füves, sziklás, gyökeres és aprókavicsos részek váltották egymást. Az igazi erőpróbát két veszélyes, meredek, sziklás lejtő jelentette, a legtöbben nem is kockáztattak: leszálltak. A nehéz terep miatt sok volt a defekt és a bukás. Gergácz Péter sem úszta meg, egy köves kanyarban bukott, de tudta folytatni a versenyt. A helyismerettel rendelkező osztrák mountisok nagy iramot diktáltak, dobogóra mégis csak egy tudott kerülni. Győzött az Intersport színeiben induló Schaberreiter Thomas. Péter jó hajrájának köszönhetően egy svájci versenyző mögött az előkelő harmadik helyet szerezte meg 18,4 km-t teljesítve.