2011.09.23. 04:38

MTB: Gergácz Péter 14. az amatőr vb-n

Az MTB hegyikerékpáros világbajnokságon Gergácz Péter - teljesítve kitűzött célját - az előkelő 14. helyen végzett.

Gergácz Zoltán

Az osztrák településen 13. alkalommal rendezték meg az amatőrök MTB világbajnokságát. A háromnapos megmérettetésen 20 ország 1254 versenyzője indult, többek között Kubából, Ausztráliából, Brazíliából, de még Afrikából is érkeztek bringások. A vasi színeket a Galaxy Fitness Club Koczka Kerékpárbolt versenyzője, Gergácz Péter képviselte.

Az első versenynapon a DH és a Freeride selejtezőit, valamint a Cross Countryt bonyolították le. Utóbbi eredetileg egy 2,6 km-es körpályán zajlott volna, de az előző napi kiadós eső áthúzta a szervezők számítását, így egy sípályán (1,6 km hossz, 130 méter szintkülönbség) rendezték meg a vb futamot. Péter az erős mezőnyben a 14. helyen ért célba.

Másnap a Maratont rendezték meg, 889 indulóval. A 31 km-es rövidtávon 344-en várták a startot, a hőmérséklet mindössze 7 Celsius fok volt. A táv egy 4 km-es sík résszel indult, majd 7 km-en emelkedőre váltott 1600 m tengerszint feletti magassággal, ami igencsak megrostálta a mezőnyt. Aztán jött a lejtő.

A merész vasi kerekes maximális sebessége 72 km volt, s ezzel felzárkózott az élmezőnyhöz. Tavalyi eredményén hét percet javítva, 1 óra 31 perces idővel, legjobb magyarként az előkelő 14. helyen ért célba, ezzel teljesítette tervét: a legjobb 15 közé került.