2011.10.12. 02:29

Idegenbeli győzelemmel kezdett a VSA az NB II-es női röplabda-bajnokságban

A Vasi Sport Akadémia győzelemmel, a HVSE-SZoESE vereséggel nyitotta a 2011/2012-es NB II-es női röplabda-bajnokságot.

VSA: Németh, Kovács, Mikos, Simon, Takács, Wlassits. Csere: Sipos (liberó), Tóth. Edző: Mucsi Péter.

Bár egy hiányzó orvosi körbélyegző miatt a játékvezetők a VSA-ból nem engedték pályára lépni Magyar Laurát és Illés Enikőt, így is két újoncot avattak a vasiak Takács Doroti és Kovács Eszter személyében.

A vendégek szélen vezetett támadásaikkal könnyen szereztek vezetést, és magabiztosan nyerték az első játszmát (17:25). Izgalmasabban alakult a második szett, 11:11-nél érte utol a szombathelyi együttes a hazaiakat, utána viszont állva is hagyta őket (16:25). A folytatásban is mind támadásban, mind védekezésben ellenfele nőtt az Akadémia, Simon és Takács nyitásaival mérföldes léptekkel húzott el, és gyorsan lezárta a mérkőzést (14:25).

Haladás VSE-SZoESE- Vasas Óbuda Hofeka 0:3 (-11, -14, -16). - Szombathely, NB II-es női mérkőzés, vezette: Vasák, Őri.

HVSE-SZoESE: Koronczai, Horváth M., Tóth L., Kele, Szalontai P., Werkman. Csere: Szalontai E., Virág. Edző: Bodzer Attila.

A fúziós konstrukcióban első bajnokijukat játszó hazaiak nem tudták megnehezíteni a Vasas juniorjainak dolgát. Nagyon bátortalanul kezdtek, és az erőteljesebb, képzettebb fővárosiak ezt higgadtan kihasználták. A harmadik játszma 11-11-ig szorosan alakult, de összességében már nem tudott változtatni a játék képén a szombathelyi csapat.