2011.11.11. 03:29

Jelencsics bronzérmes a mesterfokún

A tornászok mesterfokú bajnokságának egyéni összetett versenyében Jelencsics Dorina bronzérmes lett.

A szombathelyi csapatban Jelencsics Dorina 51,95, Csillag Tünde 50,60, Dévai Boglárka 44,10, Böcker Jessica 37,50 pontot szerzett.

Ez a verseny volt egyben az idei mesterfokú bajnokság egyéni összetett versenye is. Vizer Erzsébet és Rácz Gábor tanítványai közül Jelencsics Dorina állhatott fel a dobogóra, bronzérmes lett a békéscsabai Böczögő Dorina (54,90) és a KSI-s Divéky Luca (52,05) mögött. Csillag Tünde gyakorlataiba elég sok hiba csúszott, a gerendáról kétszer is leesett, összességében a hatodik helyen zárt.

A mesterfokú bajnokság szerenkénti döntőit pénteken és szombaton Békéscsabán rendezik. A két szombathelyi tornásznő közül Csillag ugráson, felemás korláton és talajon, Jelencsics korláton és gerendán szerepelhet a legjobb hat között.