2011.12.29. 03:27

Harmadikak az U10-es kézisek

A Haladás VSE-Sportiskola U10-es lánycsapata harmadik, az U12-es negyedik lett a 18. alkalommal megrendezett Ferenczy Kupa kézilabda utánpótlástornán.

Vastag Nándor

A fiúk három, a lányok öt korcsoportban küzdöttek a helyezésekért - összesen 74 csapat lépett pályára a tornán. A 2001-ben született lányoknál a Haladás lendületes játékkal nyerte első két meccsét a Debrecen (15-5) és a Gödöllő (18-8) ellen. Ezután a sportiskolások a Mohács csapatával jó iramú, egyben nehéz mérkőzést vívtak, és talán nem hitték el, hogy győzhetnek (7-10). A negyedik csoportmeccsen a Fradit nem sikerült meglepni (9-17), így a körmérkőzés után harmadik lett a csoportban a HVSE. A döntőbe jutásért ismét a Moháccsal kellett játszani, de a visszavágás elmaradt, az ellenfél 12-8-ra nyert. A helyosztón előbb a Gödöllőt 18-9-re, a Debrecent 12-9-re verték a vasiak, s ezzel harmadikként végeztek. Az U12-es csapat sérülés miatt három átlövőjét nélkülözte, de a csoportmérkőzéseket mind hozta. A Szegedet könnyen, 24-19-re, az FTC-t nagy csatában 18-16-ra győzte le. Az Óbudát nagyon kemény, már-már durva találkozón 14-12-re múlta felül, így elsőként jutott a keresztjátékba. A szombathelyiek az elődöntő rendes játékidejében az Angyalfölddel 19-19-es döntetlent játszottak, és a hétmétereseknél a riválisoknak kedvezett a szerencse. Az elkeseredett lányok a bronzmeccsen már nem koncentráltak megfelelően, és az Óbudától elszenvedett 16-15-ös vereség után a negyedik helyen végeztek.