2012.04.18. 02:29

A VSA nyerte a rangadót

Csak az első játszma hozott nagy csatát, végeredményben simán, 67 perc alatt nyert a Vasi Sport Akadémia a HVSE-SZoESE vendégeként a női röplabda NB II. rájátszásában.

HVSE-SZoESE: Koronczai, Szalontai P., Tóth L., Kele, Szalontai E., Werkman. Csere: Horváth (liberó), Tarazon. Edző: Bodzer Attila.

VSA: Benesóczky, NÉMETH, TAKÁCS, Mikos, SIMON, Tóth E. Csere: Sipos (liberó), Kiss, Gőczi, Varga. Edző: Mucsi Péter.

A tabellán második VSA kezdett erőteljesebb, támadóbb szellemű játékkal, jól is nyitott, így hamar hatpontos előnyt szerzett (12-6). A harmadik pozícióban lévő hazaiak feladójuk, Koronczai Lilla bokasérülésével nehéz helyzetbe kerültek, de miután vissza tudott állni a játékba, fel tudták venni a ritmust, és kiegyenlítettek (17-17). Színvonalas, nagy csata kerekedett, a Haladásnak is volt játszmalabdája, de a finisben jobban összpontosító akadémisták nyerték a szettet (24-26). A folytatásban a sok rontás miatt egészen más lett a játék képe. S mivel a pontatlanság és hibák tekintetében a HVSE vitte a prímet, feladó cseréjük nem lévén Koronczai egyre jobban sántikálva játszott - a harmadik szett közepéig bírta -, már nem volt nehéz dolga a VSA-nak (17-25, 17-25).

Bodzer Attila: - Jól kezdtünk, de a sérülés után visszaesett a csapat, és már nem is küzdött.

Mucsi Péter: - A győzelemnek örülünk, de a játékunk nem volt tökéletes. Elkezdtük a felkészülést a májusi osztályozóra, ott kell igazán jó formát mutatnunk.