2012.08.24. 16:39

Három hölgy, öt érem

Balassagyarmat - A SZoESE női versenyzői öt érmet hoztak a Palóc triatlon ranglistaversenyről, illetve a másnapi aquatlon országos bajnokságról.

Az újabb sprinttávú ranglistaverseny (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás), a 26. alkalommal megrendezett Palóc triatlon is jól sikerült a SZoESE-seknek. Az ifi nő  mezőnyben Mester Dóra és Cserjési Zoé úszás után az első tízben ért partot a teljes női 50 fős  mezőnyt tekintve, kerékpározás után pedig már az első ötben voltak. Futásra is maradt erejük, így mindketten felállhattak a dobogóra: korosztályukban Dóra 1:08:46 órás eredménnyel ezüst-, Zoé pedig 1:09:02-vel bronzérmet szerzett. Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna az egy héttel korábbi Ironman után, ezúttal harmadik lett a 4549 éves hölgyek között 1 óra 27 perces idővel. A gyermek fiúk mezőnyében Bakucz Bence jó kerékpározásának és futásának köszönhetően 14. helyen ért célba 27:56 perces időeredménnyel.

Másnap az úszásból és futásból álló aquatlon országos bajnokságon  (5  km  futás, 750 m úszás, 2,5 km futás) két dobogós hely jutott a vasiaknak.  Mester Dóra bronzérmet szerzett (38:54). Teljesítményének értékét növeli, hogy  az előtte végzők előző nap nem versenyeztek, pihentebben állhattak rajthoz. Mesterné ezúttal a dobogó második fokára állhatott fel 53:06 perc alatt teljesítve a távot. Bakucz Bence a 300 m úszásból és 2 km futásból álló gyermektávon 15. lett 11:43 perccel.