2013.02.16. 19:10

Kiköszörülte a debreceni csorbát a Körmend

Bár az újonnan igazolt Grebenár Péter mindössze kettő percet játszott, de a Körmend legyőzte a Pécs együttesét és ezzel utol is érte a tabellán.

Németh Zsolt

Az örömre csak az vethet némi árnyékot, hogy bár 16 pont is volt a hazaiak előnye, végül egymás elleni eredményben egyetlen ponttal jobb maradt a PVSK.

A Szolnoktól a héten hazaigazolt Grebenár Péter csak egy nappal a találkozó előtt érkezett meg Körmendre, így sok ideje nem volt arra, hogy megismerje csapattársait és az itteni játékrendszert.

Motiváltabban, pontosabban kezdett a Pécs. 4-12-nél már az ötödik percben időt kellett kérnie Hencsey Tamásnak. Fodor Gergely és Farkas Attila beállása lendített valamit a hazaiak szekerén, de ehhez hozzájárult a közönség is. 5-20 állt a táblán, amikor hangos fütty és az „Ébresztő!" rigmus töltötte be a sportcsarnokot. Ferencz és Krayem pontjaival zárkózott a Körmend, de így is kilenc ponttal előrébb volt a Legion által vezérelt Pécs.

A második negyedben, ha sok hibával is, de megkezdte a zárkózást a hazai csapat. Ruják kosarával egy pontra csökkent a különbség, majd a 17. percben beállt Grebenár Péter, akinek kettő perc és ugyanennyi személyi hiba jutott a szünetig. Krayem büntetőivel vezethetett volna a Körmend, de mindkettő kimaradt, a Pécs újra hét pontra növelte előnyét. Ebből a szünetig négyet sikerült lefaragni. Az első 20 perc embere egyértelműen Legion volt, aki már ekkor egy dupla-duplánál tartott 13 ponttal és 10 lepattanóval.

A harmadik játékrész legvégén Shaw büntetőivel sikerült átvennie a vezetést a Körmendnek. Az utolsó negyedre fáradni látszott a Pécs, és bár a játékvezetők mint ha nem akarták volna, a Körmend alaposan elhúzott. Ferencz negyedik triplája után már 17 pont volt a különbség, de a Pécs a végén 11-ig faragta ezt.

Lami-Véd Körmend – Pécsi VSK-PANNONPOWER 89–78 (17–28, 19–11, 27–23, 26–16)

Vezetőedző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása. 6. p.: 5-20. 8. p.: 12-24. 13. p.: 21-31. 17. p.: 30-31. 23. p.: 41-41. 28. p.: 54-58. 34. p.: 72-62. 38. p.:86-70

Kipontozódott: Legion 39. p., Fodor 39. p.

Mestermérleg:

Hencsey Tamás: – Nagyon örülök a győzelemnek. Bár az elején nagyon rosszul, ritmustalanul játszottunk. A Pécs viszont extrán dobott. Jó jel, hogy 80 pont alatt kaptunk, ami a védekezésünket dicséri. Sajnos a végén nem figyeltünk a különbségre, de a lényeg a győzelem.

Csirke Ferenc: – Jól kezdtük a mérkőzést, zsinórban hét dobásunk ült, a Körmend pedig kapkodott. A legnagyobb baj, hogy nincs meg még az a rutinunk, amivel egy ilyen jó kezdés után meg lehet az előnyt tartani. A végén kijött a csapatomon az elmúlt két hét menetelésének a fáradtsága.