2013.03.13. 19:36

A vendég Debrecent verte a Szombathely

Az NB I. A-csoportos kosárlabda-bajnokság alsóházi középszakaszának második fordulójában a SZOVA-Trend Optika KC Szombathely biztosan verte a vendég Debrecent.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely-Factum Sport Debrecen 107-57 (24-12, 34-12, 22-19, 27-14)
Szombathely, 700 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, alsóházi középszakasz, vezette: Frányó, Boros, Surányi.
Szombathely: Kálmán 8/6, Stafford 16/12, Will 5, Ivosev 22/12, Zagorac 18/3. Csere: Váradi B. 8, Szanati 6, Perl 9, Bognár 10/6, Simon K. 5. Edző: Bencze Tamás.
Debrecen: Helmeczi 9, Medve 18/3, Kovács 3/3, Izzo , Cseh 9/3. Csere: Vas 3, Benőcs 7, Hajmássy 8/3, Nagy , Bujdoso , Keresztesi . Edző: Jason Okrzesik.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 10-0. 15. perc: 39-16. 20. perc: 58-24. 25. perc: 70-29. 30. perc: 80-43. 38. perc: 101-53.
Kipontozódott: Izzo a 35. percben.

Nem sok drukker volt kíváncsi a sereghajtó Debrecen szombathelyi vendégjátékára.  És ők is csendesen, érdeklődve szemlélték, hogy a Falco azt csinál a pályán szerény képességű ellenfelével, amit akar (3. perc. 10-0). Pedig a hazaiaknál a sérüléssel bajlódó Simon László és Harazin Tamás szerelést sem húzott a lábadozó Jancsink ugyan beöltözött, de végül nem lépett pályára. Zagorac nagyon elemében volt a palánk alatt, de Stafford is csipkedte magát volt csapata ellen. A második negyedben már a fiataloknak adott lehetőséget Bencze Tamás - ettől fel is lelkesült a hazai közönség. Az ifjak sem okoztak csalódást, sőt, a különbség egyre nőtt a felek között (15. perc: 39-16). A nagyszünetig el is dőlt a mérkőzés sorsa (20. perc: 58-24) - persze igazán nem is volt kérdéses, hogy melyik csapat fog nyerni.

Fordulás után folytatódott az edzőmeccs (25. perc. 70-29). A Falco könnyedén kosárlabdázott, igyekezett szórakoztatni a közönséget. A rendkívül sokat hibázó, bátortalan, szervezetlen Debrecen csak a mérkőzés végét várta (30. perc. 80-43). A papírformának megfelelően könnyedén nyert a házigazda (38. perc: 101-53).

Bencze Tamás: Örülök, hogy a csapat kell komolysággal állt a meccshez, és a komolyság végig kitartott. Mindenkit pályára küldhettem, elégedett vagyok a látottakkal, elégedett vagyok a fiatalok teljesítményével.

Jason Okrzesik: Nehéz ilyenkor bármit is mondani. Bármit is csináltunk védekezésben, a Falco mindig betalált. Egy lehetőségünk maradt: keményen kell edzeni.