2013.03.09. 19:08

Fehérvári erődemonstrációval indult a középszakasz Körmenden

Rossz előjelekkel indult, és végül úgy is zárult az újabb kör nyitómeccse a piros-feketék számára. A tartalékosan, betegségtől és sérülésektől meggyengülve felálló hazaiak 37 pontos vereséget szenvedtek, de a végén vastapsot kaptak.

Németh Zsolt

Lami-Véd Körmend – Alba Fehérvár 72–109 (18–28, 16–18, 18–28, 20–35)

Körmend, 2000 néző V: Pálla, Benczur, Frányó
KÖRMEND: Kutasi 2, Ferencz 10/6, AUSTIN 16/3, Grebenár 4, SHAW 19/3Csere: RUJÁK 12/3, Farkas 9, Sonyák, Kocsis, SömenekVezetőedző: Hencsey Tamás
ALBA: MOORE 15/9, WOOD 23/15, HOLLIS 17/3, Szabó 5, Keller 12Csere: Smith 8/5, Supola 11/3, Lekli 6, Juhos 10/6, Bódi 2, SomogyfokiVezetőedző: Dzunic Branislav
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4-15. 8. p.: 11-23. 13. p.: 25-28. 19. p.: 31-44. 23. p.: 34-55. 28. p.: 45-69. 34 p.: 53-83. 36. p.: 64-100.
Kipontozódott: Juhos 40. p.

A Körmend egész héten hiányosan készült a meccsre, Grebenár Péter, Fodor Gergely és Farkas Attila is sérüléssel bajlódott. Ráadásul Fodornak még egy gyulladása is keletkezett egy fogászati beavatkozás után. A meccs előtti napon Ruják András kapott olyan fertőzést, amitől aludni sem tudott és nagyon legyengült.

Nem voltak tehát jók az előjelek a három légióssal, plusz a honosított Hollisszal és két válogatottal érkező Alba elleni meccs kezdetén. Két és fél perc alatt nem született hazai pont, az Alba már kilencnél tartott, érthető volt a hazai időkérés. Valamit javult a Körmend védekezése, de szorossá nem sikerült tenni az állást. A második negyed elején viszont igen.

Egy 7-0-s etappal három pontra zárkózott a Körmend. Dzunic mester visszaküldte a pihentetett játékosait, ráadásul a vendégek jobban ügyeltek a lepattanókra, vissza is állt a tíz pont körüli különbség.A második félidő elején látszott, hogy az Alba dűlőre akarja vinni a dolgot. Hollis vezérletével, egy 9-0-s rohammal gyakorlatilag eldöntötték a meccset, hiszen húsz pont fölé nőtt a különbség.

Az Alba játéka egyre látványosabbá vált. Smith és Wood többször parádésan játszott össze, rendre zsákolás lett a dolog vége. A körmendiek derekasan küzdöttek, de egyértelmű volt a bővebb lehetőségekkel gazdálkodó vendégek uralma. A negyedik negyedben folytatódott a Wood parádé, hiszen egy zsákolást érő gólpassz után az amerikai zsinórban három triplát süllyesztett el, amivel már harminc pontra léptek el a fehérváriak. A 36. percben Juhos szerezte a 100 vendégpontot. A hazai publikum a nagy különbség ellenére is értékelte a Körmend erőfeszítéseit, hiszen vastapssal, felállva köszönték meg a hazaiak hozzáállását.

Mestermérleg

Hencsey Tamás: - Garatulálok az Albának, ma ekkora volt a különbség. A felkészülésünk sem volt ideális, de ez még súlyosbodott Fodor fogműtét utáni gyulladásával és Ruják az éjjel aludni sem tudott valamitől, amit elkapott. Igyekeztünk így is mindent megtenni, köszönjük a közönségünk biztatását, akik most is kiálltak mellettünk.

Dzunic Branislav:
– Már a mérkőzés elején megtaláltuk azt a ritmust, amiben szerettünk volna játszani. Kemény védekezésből gyorsan, agresszíven kosárlabdáztunk. Ezt végig tartani tudtuk.