2013.04.12. 15:09

Két vasi futóarany

Nem hiányoztak a vasiak sem a Stájer Termál Kupa utcai futóverseny-sorozat első állomásáról, a 11. Radio Steiermark Laufról.

Négy országból 717-en álltak rajthoz, közülük 28 volt a magyar. A vasi futók ezúttal is eredményesen szerepeltek, ketten a dobogó legfelső fokára is felállhattak. A 12 km-es főfutam 50-59 éves korosztályában 40:47 perces időeredménnyel, több mint négyperces előnnyel nyert Somogyi Gábor  (Synergy Fitness Szentgotthárd), aki a 305 indulót számláló abszolút versenyben a negyedik helyet szerezte meg. A hobbifutás (4 km) női versenyében Woki Edina végzett az élen.

A szentgotthárdi Woki Edina győzelemmel jubilált. Éppen tíz évvel ezelőtt ezen az ausztriai versenyen 14 évesen gyerekfutamot nyert (Fotó: Borbély Attila)

Jobb vasi eredmények. Juniormérföld (1600 m).  Fiúk, 8-9 évesek: 3. Puskás Máté (VOSSEN Szentgotthárd). 10-11: 4. Komóczi Donát (VOSSEN).  12-13: 5. Nagy Máté (Bolyai  Vasi Talentum Szombathely).  Hobbifutás (4 km).  Női: 1. Woki Edina (VOSSEN).  Fiú, 1617:  6. ifj. Borbély Sándor (VOSSEN). Főfutam (12 km).  50-59, férfi: 1. Somogyi Gábor (Synergy Fitness Szentgotthárd). 20-29, női:  3. Lóránth Viktória (Szombathely).