2013.05.09. 14:10

12/24 órás ultramaraton: egész nap futottak

Sárvár - Népes mezőny állt rajthoz, komoly eredmények születtek a 12/24 órás ultramaratoni országos futóbajnokságon.

Versenyben a mezőny, peregnek a percek és fogynak a kilométerek a 12/24 órás ultramaratonin. Fotó: Benkő Sándor

A Sárvári Kinizsi SE atlétikai szakosztálya a szezon egyik legjelentősebb futóversenyét rendezte meg: a 12/24 órás ultramaratoni országos futóbajnokságot. Népes mezőny állt rajthoz, közel 230-an neveztek  egyéniben és váltóban is hirdettek versenyt. Az erőpróba hitelesített körpályán, a várkerületi úton lett lebonyolítva. Remek időben, remek hangulatban, szépszámú szurkoló, érdeklődő előtt. A verseny nemzetközi minősítést kapott, vagyis az itt jó eredményt elérő futók kvalifikálhatták magukat komoly nemzetközi ultramaratoni futóversenyekre. Jó eredményekben pedig nem volt hiány, a 24 órás kategóriában többen is 200 km fölé jutottak. A honi élmezőny megjelent Sárváron, de akárcsak az ezt megelőző alkalmakkor, Vas megyéből kevesen neveztek. Közülük viszont ki kell emelni a kőszegi Poór Pétert, aki 24 óra alatt több mint 157 km-t teljesített, ezzel a 45 főt felsorakoztató abszolút rangsorban a 16. lett. A gyengébbik nemnél a gércei Sulyok Réka teljesítménye érdemel szót: a 12 órás vegyesváltóban állt rajthoz, 6 óra alatt 57 km-t futott.