2013.06.02. 10:03

Véget ért az NB III. Bakony-csoport 2012/2013-as szezonja

Vas megye - Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Bakony csoport utolsó, 26. fordulójában a Répcelak megyei rangadón verte a vendég Körmendet, idegenben kapott ki a bajnoktól a Sárvár.

Répcelaki SE - Körmendi FC 2-1 (1-0)

Répcelak, 200 néző, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, vezette: Lapath.

Répcelak: KOVÁCS TAMÁSI, KONCZ, BALASSA, BARANYAI (Pados) IVANCSICS, IMRE MOLNÁR (Tóth), CSORDÁS, BEKE DANCSECS (Németh). Játékos-edző: Balassa Péter.

Körmend: Hajgató Nagy, VARGA, KÓSIK, Takács M. Sipos, Horváth Á., BEZDI (Makai), Szalai Niksz, Takács Á. (Kis-Nemes). Edző: Ifj. Molnár Károly.

Remek meccset, igazi megyei rangadót játszottak a csapatok. mindkét fél felvállalta a nyílt játékot, mindkét együttes a győzelemért harcolt. Az első félidő végén egy szemfüles góllal szerzett vezetést a házigazda. Fordulás után a Körmend átvette az irányítást, nyomott, és megérdemelten egyenlített. A percek múlásával azonban rendezte a sorait a Répcelak, nagy rohamokat vezetett a három pontért. Végül Beke remek egyéni alakítása után kicsikarta a győzelmet. Gólszerzők: Molnár (44.), Beke (85.), ill. Kósik (74.). Kiállítva: Tamási (89.), ill. Bezdi (89.).

Balassa Péter: Tisztességgel, becsülettel nézhetünk a répcelaki tükörbe. A Körmendnek kívánom, hogy a folytatásban méltóképpen képviselje a vasi labdarúgást.

Molnár Károly: A mai meccs úgy kellett nekünk, mint üveges tótnak a hanyatt esés de így is nézhető mérkőzést hoztunk össze. Egy-két különleges elmeállapotú nézőtéri hang alapján úgy tűnt, hogy Répcelakon a hazai csapat bíztatása csak másodlagos érdekességi tényező volt.

Dorogi FC - Sárvár FC 5-1 (3-0)

Dorog, 1500 néző, vezette: Görög.

Sárvár: Osvald Varga, AMBRUS, Csernák, Toldi Tancsics, HORVÁTH, Csákvári, Nagy, Tóbiás Likaj, Edző: Németh József.

A listavezető, bajnokavatásra készülő házigazda motivált játékkal rukkolt elő. Ráadásul a kapu előtt határozottabb volt, így sorra lőtte a gólokat. A Sárvár nem játszott rosszul, de de nem talált fogást ellenfelén. A második félidő elején (48. perc: 4-0) el is dőlt a remek hangulatban rendezett mérkőzés sorsa. Gólszerzők: Skita 2 (16., 22.), Mészáros (35.), Vigh 2 (48., 85.), ill. Velencei (68.),

Németh József: Mi is 11-es voltunk a pályán, de a mi játékunkból ezúttal hiányzott az átütőerő. A Dorog megérdemelten győzött, megérdemelten lett bajnok.

További eredmények: Andráshida-Nagykanizsa 3-0, Újbuda-Pápa II. 2-1, Hévíz-Mosonmagyaróvár 1-4, Mór-Komárom 3-0, Balatonfüred-Csorna 1-1.

Répcelakról Balassa Péter és Szabó Tibor, Dorogról Németh József tudósított.