2013.08.04. 22:00

A vendég Szlovákiát verte kosárválogatottunk

Sopron - A 2015-ös Európa-bajnokságra selejtező magyar kosárlabda-válogatott a papírformának megfelelően fölényesen, 32 ponttal győzte le vasárnap a vendég Szlovákiát.

Magyarország -Szlovákia 75-43 (24-5, 21-10, 15-13, 15-13)

Sopron, 900 néző, Európa-bajnoki selejtező kosárlabda-mérkőzés, vezette: Perez (spanyol), Mihajlov (orosz), Martinescu (román).

Magyarország: SIMON 10/3, TROTTER 7/6, VOJVODA 17/9, SZABÓ 11/6, Tóth Á. 8. Csere: KELLER 9, Ferencz 6/3, Wittmann 2, Tóth N. 5/3, Lekli , Kovács . Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

Szlovákia: R. Grznár 3, Bilik 2, Körner 5, DORAZIL 16, Batka 4. Csere: Kozlik 3/3, Tot 2, Ziak 8/3, Kuffa , Petras , Jass .. Szövetségi kapitány: Miroslav Grznár.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 24-5. 14. perc: 31-10. 18. perc: 43-13. 20. perc: 45-15. 30. perc: 60-28. 35. perc: 70-36. 39. perc:75-41.

Simon Balázs nagyszerű formában irányította a válogatottat. Fotó: Kiss Teodóra

Tempósan, önbizalomtól duzzadva kezdett a magyar válogatott. Sztojan Ivkovics csapata remek védekezéssel, jó dobóformával nyitott, valamint igyekezett kihasználni magassági és erőfölényét a palánk alatt mind támadásban, mind védekezésben. A megszeppent együttesnek tűnő Szlovákia csak a hetedik percben talált először a gyűrűbe (7. perc: 14-2). A több remek egyéni teljesítményt is felvonultató magyar csapat igyekezett nagyon gyorsan eldönteni a mérkőzés sorsát (10. perc: 24-5). A legkisebb megerőltetés nélkül tornázta 20 pont fölé előnyét (14. perc: 31-10). Jutott energia a közönség szórakoztatására is Trotter például sorozatban osztotta a sapkákat, de lehetett tapsolni látványos támadásoknak is. A nagyszüneteben már több mint megnyugtató előnnyel, kereken 30 ponttal vezetett a játék minden elemében jobb magyar válogatott (20. perc: 45-15).

Fordulás után a vendégek minden mindegy alapon rohamoztak, igyekeztek gyorsabban, agresszívabban játszani. Ám állandósult a 30 pont körüli hazai fór (24. perc: 53-19). Igaz, ekkor már játékban nem volt olyan nagy különbség talán alább hagyott a koncentráció a mieink részéről. Ettől függtelenül az utolsó etap már csak arról volt hivatott dönteni, hogy mekkora arányú verést mér ellenfelére a magyar csapat (30. perc: 60-28). Ennek ellenére eléggé keményen kosárlabdáztak a szlovákok de mindez az eredményen nem látszódott meg (35. perc: 70-36). Végül könnyedén, fölényesen nyerte meg a mérkőzést a vendéglátó csapat

Sztojan Ivkovics: Az első félidőben nagyon jól játszottunk, ám a másodikban a szlovákok agresszív stílusa már nem ízlett nekünk. Az látszik, hogy a generációváltáson áteső fiatal csapatunk jó úton jár, fejlődik. Szerintem van esélyünk arra, hogy szombaton hazai pályán öt ponttal legyőzzük Fehéroroszországot.

A további program, augusztus 10.: Magyarország Fehéroroszország (Kecskemét, 18.00). Augusztus 13.: Szlovákia Magyarország (Besztercebánya, 18.00).