2013.08.08. 22:00

MTB-maraton

Rangos nemzetközi MTB-versenyen verekedték magukat az élmezőnybe a vasi kerekesek főleg Gergácz Péter és Hernáth Kornél teljesített remekül.

Ausztria legnagyobb MTB (mountain bike) maratonján, a 16. Salzkammergut Trophyn rendkívül erős és népes mezőny 37 nemzet 4338 kerekese állt rajthoz. A sok résztvevőt több starttal indították. Több távon hirdettek versenyt 22 km-en 690, 37,9 km-en 1114, 53,5 km-en 1473, 61 km-en 2074, 73,6 km-en 2446, 119,5 km-en 3848, 211,3 km-en 7050 méter volt a szintkülönbség. A gyökeres, köves, sziklás útvonal sok bukást, defektet, láncszakadást és váltótörést okozott.

Vas megyét hatfős csapat képviselte. A két legjobb eredmény Gergácz Péter (Intersport-Genesis Racing Team) és Hernáth Kornél (Agro Alfa Team) nevéhez fűződik - előbbi a 22 -, utóbbi a 38 km-es távon indult. Péter a rajt után a nyolcfős élbollyal haladt, a 12. km végéhez közeledve pedig már a harmadik helyen tekert. Sőt, mivel az éllovas defektet kapott, fellépett a második helyre. Ám egy vízmosásos, sziklás lejtőn mintegy 40 km/h-s sebességgel haladva óriásit bukott.

Gergácz Péter jól szerepelt (Fotó: Intersport-Genesis Racing Team)

Visszaült kerékpárjára, és végül az előkelő ötödik helyen végzett a 292 fős mezőnyben. Kornél remek formában tekert, végig jól tartotta magát, a junior kategóriában a hetedik helyet szerezte meg a 300 fős mezőnyben, az abszolút sorrendben pedig a 15. pozíciót kaparintotta meg. A leghosszabb, 211,3 km-es extrém távon állt rajthoz a szombathelyi Canyon Sport versenyzője, Pósfalvi Tamás, aki 13 óra 52 perces idejével az 52. helyet szerezte meg az AK3 kategóriában (érdekesség, hogy a portugál győztes, Luis Leao Pinto 9 óra 53 perc alatt haladt át elsőként a célvonalon).

Vasi eredmények, 22,1 km, nyílt, (292 induló): 5. Gergácz Péter 00:59,5 perc (Intersport Racing Team). 37,8 km, junior (300 induló): 7. Hernáth Kornél 01:40,44 (Agro-Alfa Team). 119,5 km, felnőtt férfi (118 induló): 58. Hernáth Márton 07:24,24 (Agro-Alfa Team). Master I., (306 induló): 224. Takács Péter 09:11,28 (Galaxy Fitness). Master IV., (84 induló): 56. Hernáth Attila 08:52,34 (Agro-Alfa Team). 211,3 km, master III. (214 induló): 52. Pósfalvi Tamás 13:52,28 (Canyon Sport).