2013.10.11. 16:05

Földesi János az abszolút győztes

Kőszeg - A 31. Írottkő hegyi futóversenyen a kőszegi Földesi János teljesítette leggyorsabban a 18 km-es távot.

Jó futóidőben vághatott neki a 106 résztvevő a 31. Írottkő hegyi futóverseny 18 kilométeres, 600 méteres szintkülönbségű távjának – utóbbi nehézségét a Kőszegi-hegység gyönyörű környezete ellensúlyozza. A célba 105-en értek be (egy osztrák versenyző eltévedt), elsőként – 1:16:40 óra alatt – a Kőszegi SK színeiben versenyző Földesi János. Első alkalommal vehette át az abszolút férfi győztesnek járó serleget. A nők abszolút versenyében a győri Árus-Kovács Zsuzsanna végzett az élen kiváló, 1:31:42-es időeredménnyel. Nemcsak ők, hanem a hat férfi és női kategória dobogósai is kaptak serleget, illetve különdíjak is gazdára találtak. A legidősebb versenyző Mélykúti Árpád volt, a legszebb korban lévő női futó Jenei Mária, a legfiatalabbak pedig Lukács Tímea (szintén Szombathely), illetve Bognár Adrián (Agyagosszergény).

Mint Kozma Bálinttól, a verseny főszervezőjétől megtudtuk, az idei volt az első év, amikor a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság nem vállalt részt a szervezésből. De más támogatóknak köszönhetően folytatni tudták a patinás rendezvényt.

Elrajtolt a mezőny, középen a későbbi győztes, Földesi János (10). Fotó: Rózsavölgyi Viktor

A vasi dobogósok. 17–25 év, férfi: 1. Gorza István (Haladás VSE) 1:24:43, 2. Poór Péter (Kőszeg) 1:34:01, 3. Tóth József Gábor (Kőszeg, Fitt-Boksz) 1:37:40. 26–39 év, férfi: 1. Földesi János (Kőszegi SK) 1:16:40, 2. Paukovics Péter (Szombathely) 1:17:44. 26–34 év, női: 2. Süle Krisztina (Szombathely) 1:43:06. 35–44 év, női: 2. Gyöngyössyné Szabó Andrea (Szombathely) 2:05:50, 3. Barton Judit (Szombathely) 2:06:53. 40–49 év, férfi: 1. Marton László (Sárvári Kinizsi) 1:27:03, 2. Gyöngyössy Róbert (Szombathely) 1:30:18, 3. Gódor Béla (Kőszegi Triklub) 1:35:53. 45–54 év, női: 1. Borbélyné Wekker Judit (Vossen-Szentgotthárd) 1:58:30, 2. Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna (SZoESE) 2:03:46. 50–59 év, férfi: 2. Pék Imre (Sárvári Kinizsi) 1:39:15, 2. Petz László (Vossen-Szentgotthárd) 1:41:44. +55 év, női: 1. Jenei Mária (Szombathely) 1.58:17. +60 év: 1. Mélykúti Árpád (Szombathely) 1:39:32, 2. Hopp Viktor (Szombathely) 1:50:49, 3. Kapolcsi Imre (Szombathely) 2:00:03.