2013.11.09. 19:47

Ezúttal Sopronban kapott ki a Falco

Sopron – Az NB I A csoportos kosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában elszenvedte hetedik vereségét a Falco-Trend Optika KC Szombathely csapata.

Soproni KC–Falco-Trend Optika KC Szombathely
(24-18, 21-23, 19-13, 14-15). 78-69

Sopron, 1800 néző, NB I.
A csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Vígh, Makovszky, Tőzsér.Sopron: Ruják 14/3, Thomas 4, Thompson 19/6, Dénes 12/3, Trepák 18/6. Csere: Molnár A. -, Tóth G. 8, Takács 3/3. Edző: Sabáli Balázs.Falco: Robinson 18/9, Timberlake 8, Perl 2, Szabó M. 20/3, Zagorac 8/6. Csere: Will 4/3, Harazin -, Bognár 9/3, Simon L. -. Edző: Bencze Tamás.Az eredmény alakulása, 5. perc: 15-4. 8. perc: 19-17. 14. perc: 29-27. 17. perc: 32-33. 20. perc: 45-41. 25. perc: 55-52. 28. perc: 62-52. 30. perc: 64-54. 35. perc: 73-58. 38. perc: 75-67.Kipontozódott: Szabó M. a 40. percben.

A bokasérüléssel bajlódó Filip Barovics játékra jelentkezett, a társaival együtt melegített be. Igaz, a Sopron montenegrói válogatott centere a kispadon kezdett. Szombathelyi oldalon viszont természetesen a kezdőben kapott helyet a héten igazolt új irányító, Justin Robinson. Egyébként a Falcót rossz eredményei ellenére is szépszámú szurkoló kísérte el Sopronba.A rajtnál a Sopron állva hagyta a feszültnek tűnő Falcót. Bencze Tamás már a 3. percben kénytelen volt időt kérni (3. perc: 9-2).

A Falco kulcsembere, Chad Timberlake ezúttal – több társához hasonlóan – szürkén kosarazott (Fotó: Maitz Kinga)

Hiába, az önbizalomtól duzzadó házigazda pillanatokon belül 10 pont fölé növelte előnyét (5. perc: 15-4). De rendezte sorait a Falco, nehezebben talált gyűrűbe a házigazda, és Robinson vezérletével a támadásban is gördülékenyebb, hatékonyabb lett (8. perc: 19-17). Nagy csatát vívtak a felek, a Falco ott lihegett ellenfele nyakában, a Sopron foggal-körömmel védte néhány pontos előnyét (14. perc: 29-27).

Jól harcolt, jól is játszott a szombathelyi gárda. Sőt, a 17. percben Robinson – harmadik – triplájával a mérkőzésen először vette át a vezetést (32-33). A fél-idő hajrájában felváltva vezettek a csapatok, végül a hazaiak vonulhattak előnnyel nagyszünetre, Thompson dudaszó pillanatában elengedett triplája zárta a játékrészt (20. perc: 45-41) – és ekkor Szabó, valamint Timberlake már három hibánál járt. Fordulás után a Trepák által vezérelt Sopron harcolt ki magának ismét némi előnyt, amit Timberlake pontjaival, valamint vérrel és verejtékkel ismét ledolgozott a Falco (25. perc. 55-52).

De végig a Sopron vezetett, a Falco hol kisebb, hol nagyobb hátrányból, de egyre idegesebben követte ellenfelét (28. perc: 62-52). Még éppen látótávolságban tartva ellenfelét, tízpontos hátránnyal futott neki a negyedik negyednek a Falco. Minden egyes pontért nagy harc dúlt. Akart, küzdött – vagy inkább erőlködött – a szombathelyi gárda, de érdemben nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez. Már elúszni látszott a hajó (35. perc: 73-58), amikor megindította utolsó, kétségbeesett rohamát a Falco (38. perc: 75-67) – eredménytelenül. Megérdemelten nyert a Sopron – és még Barovicsot sem kellett bevetni.