2013.12.02. 16:35

Kétszer nyert a Szentgotthárd

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 9. és 10. fordulójában is biztosan nyert a Pawel Packing Szentgotthárdi KK.

Móri KSC–Pawel Packing Szentgotthárdi KK 30-36 (13-15)
Mór, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Bóna, Miskei.
Szentgotthárd: Páli – Hertelendy 3, Kozák 6, Katona 2, PARS 7/2, HUSZÁR 7, Szakács 2/1. Csere: Surányi K. (kapus), Hegyi 1, Jászberényi, Kocsis Gy., Vadász 1, SINKA 7/2, Ernst P., Mákos P., Murányi. Edző: Ernst Attila.

A gotthárdiak a mérkőzés elejétől fogva irányították a játékot, az első félidőben végig két-három góllal vezettek. Fordulás után fokozták a tempót (35. perc: 15-20), a házigazda pedig egyre nehezebben tartotta a lépést (40. perc: 17-24), korán eldőlt a találkozó sorsa. Ifi: 25-47 (15-23).

Pars Ferenc (labdával) jó formában, gólerősen kézilabdázott (Fotó: Szendi Péter)

Pawel Packing Szentgotthárdi KK–KSE Tarján 32-29 (16-14)
Szentgotthárd, 200 néző, vezette: Akácsos, Nagyvizeli.
Szentgotthárd: Páli – Kocsis Gy. 3/2, KOZÁK 3, JÁSZBERÉNYI 1, Csipszer 3, Ernst P., SZAKÁCS 5/1. Csere: Surányi K. (kapus), PARS 7, Hegyi, Sinka 4, Huszár, Hertelendy 2, KATONA 4, Weidl, Mákos P. Edző: Ernst Attila.

A két élcsapat csatáját a vendégek kezdték jobban (18. perc: 8-11), kellett kis idő, mire a hazaiak rendezték a védekezésüket. A percek múlásával azonban átvették az irányítást (35. perc: 20-16), és fizikailag fokozatosan felőrölték az amúgy jó erőt képviselő ellenfelet (55. perc: 31-23). Biztosan nyerte meg a rangadót a tabellán második Szentgotthárd. Ifi: 27-22 (13-7).