2014.02.06. 21:40

Jobbára vezetett, de a végén hibázott a Körmend

Többet vezetett, de a végén sorsdöntő hibát vétett a Körmend a Zsíros Tibor Magyar Kupa negyeddöntőjében, így nem jutott a legjobb négy közé.

Németh Zsolt

A Körmendnek ezúttal is két hiányzója volt. A hosszabb távra kiesett Török Rolland mellett továbbra sem állhatott játékba Fodor Gergely, akik betegségéből felépült, de a második napon sérülést szenvedett. A másik oldalon Medve Máté várta civilben a találkozót.

Ferencz duplájára Szabó hármassal válaszolt, majd Farkaséra is. Rakocsevics pontjaival fordított a Körmend, amely Wisseh és Ferencz triplája után már hattal volt előrébb, Dzunics mester kért időt és cserélt is kettőt. Eilingsfeld és Jones állt be a magas posztokon. Ferencz hetedik pontja után újabb két paksi játékos állt be, 16-9-nél, de nagy változás nem történt. A paksiak kapkodtak, és bár sok dobás kimaradt, vezetett a Körmend. Kevés személyi hibával, annál több eladott labdával dolgoztak a csapatok, amiben a vadonatúj labdák is benne voltak. Wisseh utolsó másodperces, félpályáról elengedett triplájával kilenc pontra nőtt az előny.

A második negyed elején nem tudott betalálni a Körmend, zárkózott az ASE, jól jött Wisseh duplája. McGruder triplája után már a nyolcadik labdát adták el a vasiak, amiből Kovács is hármast szerzett, egyenlő állásnál kért időt Hencsey Tamás. A Paks a 19. perc elején vette át a vezetést, Jones zsákolásával. (27-28) El-Amin és Kovács együttes hibája borzolta az addig nyugodt kedélyeket. Rakocsevics támadóhibája után azért állt a játék, mert a bírók visszanézték és vissza is minősítették El-Amin hármasát kettesre, amivel egypontos vasi előny állt a táblán a szünetben.

Jaytornah Wisseh szinte a mérkőzés egészében nagyszerűen játszott, de a végén – rosszkor – hibázott (Fotó: Szendi Péter)

Tóth kettesével fordult a kocka, Rakocsevics egy büntetővel egyenlített, de jött McGruder két triplája, állandósult a paksi előny. El-Amin egy hármas után újabbat vállalt, felelőtlenül. Hencsey Tamás kért időt mínusz ötnél. Ferencz hármasával és szerzett labdákból zárkózott, majd egyenlített a csapat. De Rakocsevics kosaraival és El-Amin triplájával hamarosan 48-41 állt a táblán. Nem sokáig örülhettek a vendégszurkolók, mert Vaughn pontjaival már csak kettő volt közte. És a faultok is könnyebben jöttek, mint korábban, a körmendiek zsinórban kapták azokat, amiből az ASE rendre büntetőzhetett. Rakocsevics palánkos triplájára Tóth válaszolt, de Wisseh pár másodperc alatt végigrobogott, és faulttal együtt szerzett kosarat. Ha nem ment volna tétre a dolog, akkor megmosolyogtató lett volna pár jelenet, így inkább bosszankodtak a nézők a kihagyott helyzeteken. A körmendi drukkerek az egyoldalú ítéleteken is. Jones kosarával egyre jött fel az ASE, Wisseh őrizte a vezetést, Szabó triplájáig, amivel egyenlő volt. Jones támadó hibája volt az első fault a Paksnál a negyedben, majd Farkas dobott hármast. McGruder kosarát faulttal együtt adták meg, pedig jóval a dobás előtt volt a hiba. Wisseh szerzett labdát és dobott kosarat, de Vaughn faulttal együtt válaszolt. Megint Wisseh egyenlített, de Szabó ziccerével a Paksnál volt az előny. Nem egészen tíz másodperccel a vége előtt kétpontos hátránynál támadhatott a Körmend, de bedobásból sikerült eladni a labdát. Vaughn mindkét büntetőjét bedobta, így El-Amin hiába hozta utolsó másodperces tripláját, a Paks jutott az elődöntőbe.

Hencsey Tamás: - Gratulálok a Paksnak. Küzdelmes mérkőzés volt az első perctől az utolsóig. Sok hibával játszott mindkét csapat. Abból éltek a felek, amit a másik felkínált neki. A 16 eladott labda az nagyon sok nálunk, bár a Paks is 14-et eladott. Megbeszéltük a végén, hogy mit fogunk játszani, de egy óriási hiba miatt kiengedtük a kezünkből a döntést. Szomorú és mérges vagyok egyszerre.

Dzunic Branislav: - Gratulálok mindkét csapatnak, nüanszokon múlt. A szerencsésebb gárda nyert. A végletek mérkőzését játszottuk, néha minden nagyon jól ment, néha pedig sorra jöttek a hibák. A harcosságot és a lepattanózást tudom értékelni, megdolgoztak a fiúk a győzelemért.

Egis Körmend–Atomerőmű SE 71-72 (22-13, 7-15, 26-22, 16-22)
Pécs, 800 néző, férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntő-mérkőzés, vezette: Földházi, Györffy, Hegedüs.
Körmend: WISSEH 22, El-Amin 14/9, FERENCZ 12/6, Farkas 5/3, RAKOCSEVICS 16/3. Csere: Kusnyer –, Grebenár –, Kutasi 2, Sonyák –. Edző: Hencsey Tamás.
Paks: VAUGHN 24, McGruder 13/9, Körtélyesi, Szabó 11/9, Tóth 7. Csere: Jones 6, Eilingsfeld 8, Baki, Markovic –, Kovács 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 14-8. 9. perc: 16-11. 14. perc: 24-18. 18. perc: 27-28. 23. perc: 32-36. 26. perc: 41-41. 35. perc: 59-59. 38. perc: 64-65.

Az elődöntősök

A Magyar Kupa negyeddöntő további eredményei. Szolnoki Olaj– Fortress-Jászberény 88-61 (13-17, 26-11, 29-16, 20-17). Legjobb dobók: Báder 19/6, Holiday 13/9, Rakics 11/6, illetve Raivio 20/12, Horti, Dramicsanin 11-11. KTE-Duna Aszfalt–Alba Fehérvár 81-63 (21-15, 13-21, 22-15, 25-12). Ld.: Wittmann 24/12, Jovanovics 19/12, ill. Tóth N. 20, Hobbs 13/9. Soproni KC– Kaposvári KK 78-73 (24-20, 17-16, 14-23, 23-14). Ld.: Barovics 16, Tóth G. 15/3, Thomas 14/3, ill. Chism 29/3, Hendlein 15.

Pénteken és szombaton már csak négy csapat játszik. Elődöntő. Péntek, 17.30: Szolnok–Kecskemét. 20.00: Sopron–Atomerőmű (mindkettő Digisport 2). Szombat. 18.00: bronzmérkőzés (Digisport 2). 20.45: döntő (Digisport 1).