2014.03.31. 14:20

Bük-CVSE női kézi megyei rangadó

Bük - Nagy csatát hozott, hazai sikerrel zárult Bük–CVSE megyei rangadó az NB II-es női kézilabda-bajnokság 19. fordulójából előrehozott meccsen.

Dr. Lupo-Büki TKCelldömölki VSE-Vulkánfürdő 25-23 (11-12)

Bük, 200 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Akácsos, Nagyvizeli.

Bük: HARASZTOVICS – Farkas 3/2, UDVARDI 5, NÉMETH D. 10, Pataki, Sebestyén 1, Hegyi. Csere: Palkovics (kapus), PUP 3, Szalai 3, Ravadits, Szenczi, Fazekas, Bősze, Németh N., Kondics. Edző: Mátés István.

CVSE: Balogh – Freiberger 7, Szomorkovits L. 7, Vlasich 1, Szomorkovits A. 2, Füzfa, Sebestyén 1. Csere: Szabó, Fülöp, Kovács 5, Geiger, Bagics, Németh. Edző: Rozmán Gergő.

Mátés István: – Ezen a mérkőzésen nem csak a Cellt, de saját magunkat is legyőztük. Teljesen megérdemelten nyertünk.

Rozmán Gergő: – Gratulálok a Büknek, és a saját csapatomnak is. A második félidő közepén elkövetett hibáinkat nem tudtuk helyre hozni, de gyenge teljesítményükkel a következetlen játékvezetők is belerondítottak a rangadóba.

A 11 csapatos csoportban a Bük (15 meccs, 20 pont) a 2., a CVSE (15/18) a 4., a Sárvár (14/16) a 7., a HVSE II. (15/13) a 8., a Körmend (15/11) a 10.

A büki Németh Diána 10 góllal járult hozzá csapata sikeréhez. Fotó: Horváth Csaba

A vendégek kezdtek jobban, de a házigazda gyorsan átvette az irányítást és – elsősorban Udvardi és Németh Dia ponterős játékának köszönhetően – a vezetést (21. perc: 11-9). Ám a CVSE a félidő végére fordítani tudott. Szünet után ismét a Bük diktálta a tempót, végig egy-két góllal vezetett, de a Cell tartotta a lépést (43. perc: 18-18). A hajrát azonban jobban bírta a vendéglátó, meglépett (51. perc: 22-18), és végül biztosan nyert. Győzelmével a dobogós helyekért zajló csatában a Bük lépéselőnybe került egyik legnagyobb riválisával, a Celldömölkkel szemben.