2014.03.17. 16:50

Remekül kézizett a HVSE

Szombathely - Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 19. fordulójában a Haladás VSE a papírformának megfelelően simán verte a vendég Szentendrét.

Haladás VSE _Szentendrei NKE
35-27 (17-14).

Szombathely, 200 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette:
Hardi, Herr.

HVSE: TÖMŐ - Mayer 4/1, BOLFÁN 3, DEBRECZENI 2, Pukler 7/1, Szecsődi 1, SZENDREI 4. Csere: BECSÉRI 9, Jámbor 3, Gönczöl 2, Doncsecz, Gerencsér, Jávorics. Edző: Bölöni Roland.

Szentendre: Beinschrót - Sötű 2, CSIKI 8, Monostori 1, REICH 7/2, GRÓZ 6, Tuza 1. Csere: Nyisztor 2, Tóth. Edző: Gróz János.

Szendrei Barbara (labdával) harcosan, hasznosan játszott (Fotó: Ohr Tibor)

Némi meglepetésre a tabellán 8. Szentendre kezdte jobban a meccset (11. perc: 4-7). De gyorsan rendezte a sorait a dobogó harmadik fokán álló HVSE, és fokozatosan átvette az irányítást (27. perc: 15-11). A második félidőben aztán fokozta a tempót a házigazda, a Szentendre egyre nehezebben tartotta a lépést, gyorsan elfáradt, így korán eldőlt a mérkőzés sorsa (41. perc: 24-17). Simán nyert a Haladás. Ifi: 27-21.

Bölöni Roland: - Gratulálok a csapatnak, hiszen teljesítettük a célkitűzést: megőriztük a tavaszi, hazai veretlenségünket, és itthon tartottuk a két pontot.