2014.04.02. 15:05

Büki arany és bronz a birkózó diákolimpiáról

Két érmet is hoztak a lány birkózó diákolimpia országos döntőjéről a Büki Birkózó Club versenyzői.

A Pestszentimrén rendezett diákolimpián két kategóriában (II–III. és III–IV. korcsoport) versenyezhettek a lány birkózók. A Büki BC három III–IV. korcsoportos (1999–2001-ben született) versenyzővel képviseltette magát, Szabó Gábor tanítványai közül ketten a dobogóra is felállhattak. A 40 kilogrammos súlycsoportban Csonka Klaudia (Felsőbüki Nagy Pál iskola) három tusgyőzelemmel diadalmaskodott, ezzel második diákolimpiai bajnoki címét szerezte. A 49 kg-os Varga Dorottya (Dr. Csepregi Horváth János) a népes, 16 fős mezőnyben négy győzelemmel és egy vereséggel bronzérmes lett – csak a későbbi győztestől kapott ki. A 65 kilós Ambrus Viktória (Felsőbüki Nagy Pál) egy győzelemmel és két vereséggel az ötödik helyen zárt.

Balról: Varga Dorottya, Csonka Klaudia, Ambrus Viktória. Fotó: Büki BC