2014.05.13. 12:55

Pályán az NB II-es kézis lányok

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság utolsó előtti fordulójában a Körmend ellen nyert megyei rangadót az ezüstéremre hajtó Bük. Bravúros győzelmet aratott a Sárvár.

Komárom VSE_ Haladás VSE 28-18 (12-8).
Komárom, 75 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette:
Bartha, Lamberg-Liszkay.

Haladás: Szovák Peitli 3, Cser 3, Pham Lan 8/3, Csépke 2, Dénes 1, Gorell. Csere: Török (kapus), Nagy 1, Csire, Neudl, Tamási, Győrffy, Bódi. Edző: Józsa Krisztián.

Rosszul kezdték a mérkőzést a vendégek, hibát hibára halmoztak (17. perc 7-3). Hiányzott a játékból a koncentráció, hiába teremtették meg a gólhelyzeteket, nem tudták értékesíteni azokat. Az első félidő végére sikerült felzárkózniuk a szombathelyieknek, ám fordulás után az öltözőben maradtak , amit kihasznált a rutinos házigazda, és gyorsan eldöntötte a meccs sorsát (40. perc: 18-9). Ifi: 17-37.

Sárvárfürdő Kinizsi _Veszprém Barabás KC II. 28-20 (12-11).
Sárvár, 100 néző, vezette:
Gyalog, Juhászné.

Sárvár: Takács - Kazári 3. Bősze 2, Fehér 5/1, Soós P. 4, Horváth C. 6/3, Farkas 6. Csere: Varga A. (kapus), Földi 2, Nardai, Soós R.,Varga E, Vajda,Tóth C. Edző: Pupp Adél.

A Sárvár kezdte jobban a mérkőzést a már biztos bajnok ellen (15. perc: 8-4). Az első játékrész végjátékában azonban mentálisan elfáradt a hazai csapat, hibáit a fiatal vendégek kihasználták, és nyílttá tették a mérkőzést. Szünet után is a Veszprém maradt lendületben, átvette a vezetést (35. perc: 12-14). Ezt követően sokáig fej fej mellett haladt a két csapat, majd az utolsó negyedórában, a sokat cserélő hazaiak egy 10-1-es sorozatot produkálva magabiztosan, bravúrosan nyerték meg a mérkőzést. Ifi: 30-39.

VADY Mosonszolnok _Celldömölki VSE Vulkánfürdő 30-22 (20-10).
Mosonszolnok, 80 néző, vezette:
Antal, Antalné.

CVSE: Szabó Freiberger 2, Szomorkovits L 7, Kovács 4, Vlasich 5, Füzfa 2, Sebestyén 1. Csere: Geiger, Nagy, Bagics 1. Edző: Rozmán Gergő.

Már a találkozó elején elléptek a hazaiak (12. perc: 10-2), mert rengeteg ziccert kihagyott a celli csapat, továbbá a védekezése és kapusteljesítménye is gyenge volt. Az első félidőben eldőlt a találkozó sorsa, a második játékrészben a vendégek megpróbáltak kozmetikázni az eredményen kevés sikerrel. Ifi: 31-22.

Dr. LUPO Büki TK _Körmendi DMTE 33- 17 (15 -9). Bük, 150 néző, vezette: Kiss, Vámosi.

Bük: HARASZTOVICS SZALAI 9, UDVARDI 4, NÉMETH D. 5, PATAKI 2/1, SZENCZI 2, HEGYI 2. Csere: Kálmán (kapus), PUP 4, Farkas 4/4, Fazekas 1, Kondics. Edző: Mátés István.

Körmend: Bertai Anett - Török 1, Kiskós 6/2, ADORJÁN 7, Kovács D. 1, Bokor 1, Cser. Csere: Károly (kapus), Bertai Alexandra 1, Huszár, Szabó, Kalamár, Faragfó, Benedek, Őri, Mannhertz. Edző: Oláh Sándor.

Az esélyesebb Bük ragadta magához a kezdeményezést, de egy ideig nem sikerült ellépnie (13. perc: 6-5). Aztán megléptek a hazaiak (18. perc: 8-6), végül megnyugtató előnnyel mehettek a szünetre. Fordulás után tovább növelte előnyét a házigazda (42. perc: 21-11). Az utolsó tíz percre a körmendiek elfáradtak, így a bükiek fölényes győzelmet arattak. Az utolsó fordulóban a győzelem nélkül álló Tapolca otthonában már az egy pont is elegendő a Bük számára az ezüstéremhez. Ifi: 23-29.

Mátés István: - Utolsó hazai mérkőzésünkön a vártnál könnyebb győzelmet arattunk, ezzel karnyújtásnyira került az ezüstérem.

Oláh Sándor: - Gratulálok a Büknek az ezüstéremhez!