2014.05.22. 10:30

SZoESE-futók a 10 000 méteres ob-n és utánpótlás ligában

Az atléták 10 000 méteres országos bajnokságán és az ahhoz kapcsolódó 3000 méteres liga versenyeken három érmet nyertek és hat egyéni csúcsot javítottak a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület atlétái.

A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) új szakmai programjának megfelelően a 10 000 méteres ob programja kibővült a Magyar Liga további korosztályos és felnőtt távfutó – 800, 1000 és 3000 m-es versenyszámaival is.

Az ifi lányok 3000-es távján Molnár Zita féltávnál vette át a vezetést a háromfős élbolyban. Az utolsó 1000 méteren iramot váltott és folyamatosan növelve az előnyét, magabiztosan, 18 másodperccel megjavítva egyéni csúcsát 10:17,48 perces eredménnyel nyert. Zita ezzel a győzelmével az Ifi Liga 3000 méterén is az élre került. Ugyanitt Purgai Barbara egyéni legjobbjával ötödik lett. A junior fiúknál Petrovics Alex és Koch Domonkos is hatalmas egyéni csúcsot futott. Alex jó hajrával felért a dobogó harmadik fokára.

A nap fő számaiban 10 000 m-en négy résztvevője volt a SZoESE-nek. A 38 fős férfi futamban Horváth György bátor kezdés után másfél perces(!) új egyéni csúccsal nyolcadikként ért célba. Az első éves junior Kovács Attila élete első tízezrén kiváló eredménnyel negyedik lett a korosztályában. A női U23-as kategóriában Purgai Evelyn bronzérmet szerzett.

Halmozták az egyéni csúcsokat a SZoESE hosszútávfutói. Állnak (balról): Petrovics Alex, Koch Domonkos, Kovács Attila, Horváth György. Elől: Purgai Barbara, Molnár Zita, Purgai Evelyn. Fotó: Kívés István

Ob, 10 000 m. Férfi, felnőtt: 8. Horváth György 31:03,19 – egyéni csúcs. Junior: 4. Kovács Attila 32:54,91 e. cs. Női, U23: 3. Purgay Evelin 42:34,14.

Ifjúsági Magyar Liga. Fiú, 3000 m: 3. Petrovics Alex 9:03,31 e. cs., 6. Koch Domonkos 9:10,07. Lány, 3000 m: 1. Molnár Zita 10:17,48 e. cs., 5. Purgai Barbara 11:09,66 e. cs.