2014.06.22. 16:35

Elkezdték a kerekesek - Szép vasi eredmények a nemzetközi mezőnyben

Szilvásvárad - Szép vasi eredményekkel rajtolt az idei Top Maraton mountain bike kerékpáros versenysorozat.

A napok óta tartó esős időjárás miatt a több mint 1622 előnevezőből mindössze 1075 elszánt hegyikerékpáros állt rajthoz a 14. alkalommal kiírt Specialized Szilvásvárad Maratonon, a magyar élmezőny mellett belga, svájci, holland, német, román és szlovák kerekesek. A verseny a Magyar Kupa sorozat állomása is volt egyben. Az esőáztatta, csúszós, köves pályán 33, 64 és 104 km-t teljesítettek a bringások a Bükki Nemzeti Parkban. Sok bukás, defekt, láncszakadás és technikai probléma történt. Voltak komoly sérülések is, bőven akadt dolguk a mentősöknek. Érdekesség, hogy a magyar MTB-s legenda, Buruczki Szilárd, ezzel a versennyel fejezte be profi pályafutását, edzőként tevékenykedik tovább.

Vas megyéből hét hegyikerekes állt rajthoz. A legjobb helyezést a középtávon most először induló Hernáth Kornél szerezte meg, az Agro-Alfa Team sportolója az abszolút versenyben az előkelő harmadik helyen ért célba, kategóriájában pedig magabiztos győzelmet szerzett. A szintén középtávon induló Németh Eszter is dobogós helyen végzett, a master II. kategóriában bronzérmes lett. A népes mezőnyben minden vasi MTB-s az első 15-ben végzett.

Eredmények, rövid táv (33 km), 690 m szintkülönbség, 589 induló, felnőtt női: 11. Samu Krisztina 2:01,10 (KTM Teszt Team Sopron). Felnőtt férfi: 7. Gergácz Péter 1:24,45 (KTM Teszt Team Sopron), abszolút 22. hely. Master I. férfi: 12. Magdics Gábor 1:28,59. Közép táv (64 km), 1640 m szintkülönbség, 368 induló, U19 férfi: 1. Hernáth Kornél 2:54,18 óra (Agro-Alfa Team), abszolút 3. hely. Felnőtt férfi: 7. Hernáth Márton 3:20,58 (Agro-Alfa Team). Master II. női: 3. Németh Eszter 5:15,54 óra (Száguldó Virágok SE). Master III. férfi: 10. Hernáth Attila 4:18,19 (Agro-Alfa Team).