2014.06.04. 12:01

Varga Péter a Bakony királya

Bakonybél - Két vasi sportoló is dobogóra állhatott a Bakonyerdő Királya elnevezésű kerékpáros időfutam versenyen.

Az abszolút első sárvári Varga Péter a dobogó tetején. Fotó: IQor/Sárvár

A nagyszabású Bakonyerdő Maraton egyik programjaként rendezték meg – már második alkalommal – a Bakonyerdő Királya országúti kerékpáros hegyi időfutamversenyt, amelyen mountain bike-osok és országúti kerékpárosok is rajthoz állhattak. Az országútisok távja 14,3 km volt – a Bakony Hoteltől a Kőris-hegyi radarállomásig 578 m szintkülönbséget is le kellett küzdeniük a résztvevőknek. A különböző korcsoportokban összesen 49-en álltak rajthoz, köztük két Vas megyei versenyző is. Varga Péter (+20), az IQor/Sárvár kerekese 31:04 perccel, 2 perc 26 másodperc előnnyel abszolút első helyezést ért el, így ő lett a Bakonyerdő Királya. A celldömölki Hajba Szilárd (+30) korcsoportjában ezüstérmet szerzett.