2014.08.26. 18:30

Esélytelen volt az U16

Strumica - Már az első negyedben elveszítette minden esélyét a magyar U16-os fiú kosárlabda-válogatott Montenegró ellen a B divíziós Európa-bajnokságon.

Magyarország- Montenegró 59-86 (8-30, 9-18, 30-13, 12-25). Strumica, U16-os fiú B-divíziós Európa-bajnokság, középdöntős kosárlabda-mérkőzés.

Magyarország: Doktor 3/3, Lewis 15/6, Rudner 6/3, Bordács 14, Pápai. Csere: Kucsora 2, Fülöp 3, Durázi 7, Molnár L. 2, Kerpel-Fronius, Németh Á. 5/3, Laczó 2. Vezetőedző: Ferenczi Tamás. Edző: Érsek István, Székely Norbert.

A középdöntőbe a csehek elleni vereséget (64-65) magával hozó magyar csapatnak csak győzelemmel lehetett volna esélye versenyben maradni az elődöntőbe jutásért. De ez pillanatok alatt elillant. Az első negyed 7. percében míg a mieink csupán két duplát jegyeztek, a montenegróiak már 23 pontnál jártak. A második negyed -22-ről kezdődött, és a nagyszünetig 31-gyel járt előbbre a rivális (17-48). A harmadik játékrészben elsősorban Bordács és Lewis vette hátára a magyar csapatot, de a körmendi Németh Ákos 5 pontja is lendített a játékon, 14 pontra sikerült felzárkózni (47-61). De sajnos az utolsó tíz percben visszarendeződött minden a reménytelenség állapotába. (Nagyon) kikapott, és már biztosan nem juthat a legjobb négy közé válogatottunk.

A körmendi Németh Ákos 5 ponttal tudta segíteni a csapatot (Fotó: Érsek István)

A csoport másik mérkőzésén: Csehország -Ausztria 62-39.

A középdöntős csoport mai, utolsó fordulójában a magyarok Ausztriával találkoznak (14.15), míg a csoportelsőségről a Montenegró Csehország találkozó dönt (21.00).

A csoport állása: 1. Montenegró (2 győzelem/0 vereség) 4 pont, 2. Csehország (2/0) 4, 3. Magyarország (0/2) 2, 4. Ausztria (0/2) 2.