2014.11.24. 17:30

Kézilabda: Pályán az NB II-es vasi női csapatok

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 8. fordulójában a négy vasi csapat közül csak a Celldömölk tudott nyerni.

Győri Audi ETO III.– Celldömölki VSE-Vulkánfürdő 26-27 (15-15).

Győr, 30 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Altmár, Horváth M.

CVSE: SZABÓ – HORVÁTH 4, SZOMORKOVITS 9, CZETŐ 3, VLASICH 1, BAGICS 5, SEBESTYÉN 5. Csere: GEIGER. Edző: Rozmán Gergő.

Bagics Tifani (labdával) remek játékkal, öt góllal vette ki a részét a celldömölkiek győzelméből. Fotó: Szendi Péter

Beragadt a rajtnál a Cell, és három-négy gólos hátrányban játszotta végig a félidőt. Az utolsó percekben azonban jobban használta ki a helyzeteit, így utolérte fiatal győri ellenfelét. A második félidő elején 20-17-re lépett el a CVSE, ezt az előnyét pedig nagy csatában már végig merőrizte – és megőrizte idegenbeli veretlenségét is. Ifi: 41-13.

Komárom VSE - Körmendi DMTE 34-25 (18-13).

Komárom, 70 néző, vezette: Gácsig, Sárközi.

Körmend: Bertai Anett – Török 2, Adorján 5, Kiskós 11/4, Szabó A., Benedek, Cser 4. Csere: Károly (kapus), Bertai Alexandra, Kalamár K., Csákvári P., Papp K., Pappfalvi Zs., Faragó 3.

Támadásban jól kezdett a Körmend, de védekezésben gyengén teljesített. A 21. percig fej fej mellett haladtak a csapatok (12-12), aztán meglépett a Komárom. A második játékrészben már egyértelműen a házigazda diktálta a tempót, a vasiak nem tudtak újítani. Így lehetőséget kaptak a fiatalabbak, taktikát is váltott a vendég, de végül biztosan nyert a Komárom. Ifi: 16-30.

VKLSE Győr–Dr. Lupo Büki TK 32-27 (16-16).

Győr, 200 néző, vezette: Kovács, Mándli.

Bük: HARASZTOVICS – Szalai, UDVARDI 8/3, NÉMETH D. 7, PATAKI 4/1, Szenczi 1, Ravadits 2. Csere: Palkovits (kapus), Pup, BINDER 4, Pukler 1, Hegyi, Bősze, Csóka, Szabó. Edző: Mátés István.

A forduló előtt hibátlan Bük éllovasként érkezett a második Győrhöz. A papírforma a tavaly még NB I/B-s – és oda visszavágyó –, rutinos játékosok egész szorát, többek között a volt válogatott Mehlmann Ibolyát felvonultató hazaiak sikerét ígérte. Ennek megfelelően a Győr diktálta a tempót, többször meglépett két-három góllal (25. perc: 14-11), de a Bük mindig egyenlített. Sőt, a második félidőben előnybe is került (36. perc: 19-21). Ám a Győr szigorított a védekezésén, visszavette a vezetést (47. perc: 23-22). Végül a hajrában felőrölte a lelkes, jól játszó ellenfelét. Érvényesült a papírforma, így a felek helyet cseréltek a tabellán. Ifi: 19-26.

Sárvárfürdő Kinizsi–VADY Mosonszolnok 20-22 (11-11).

Sárvár, 100 néző, vezette: Antal, Antalné.

Sárvár: Márkus – Kazári 3, Bősze 3, Fehér 3, Vajda 3/3, Soós P. 2, Farkas 2. Csere: Varga (kapus), Horváth C. 2, Földi, Soós R., Kiss 2, Nardai, Csejtei. Edző: Hegyi Gábor.

A vendégek kapták el jobban a rajtot (5. perc: 1-3). Ezt követően a Sárvár szigorított a védekezésén, így egyenlített, majd három gólos előnyre tett szert. Ezt követően azonban rengeteg ziccert hibázott, ezt kihasználva egyenlített a Mosonszolnok. A második játékrész elején a vendégek megléptek (35. perc: 12-16). A végjátékot ezúttal is meghajtotta a Sárvár, egy perccel a vége előtt 20-21-volt az állás, ám ami egy hete Celldömölkön sikerült, az most nem jött össze, így győzelemmel távozott a Mosonszolnok. Ifi: 28-26.