2014.11.14. 12:05

Nemes Bálint bajnok

Diákolimpiai bajnok lett szabadfogású birkózásban a szombathelyi Nemes Bálint.

A III. és IV. korcsoportos szabadfogású birkózó diákolimpia országos döntőjének Dunaújváros volt a házigazdája. Két vasi versenyző jutott el az éremcsatákig. A Haladás VSE és a Zrínyi iskola versenyzője, Nemes Bálint öt győzelem után a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel a IV. korcsoportosok 28 főt felvonultató 50 kg-os súlycsoportjában. Bálint nagyon magabiztosan versenyzett, az öt mérkőzés során csupán négy akciópontot értek el ellene.

Nemes Bálint diákolimpiai bajnok lett birkózásban. Fotó: Unger Tamás

A sárvári Nádasdy DSE birkózója, Molnár Benett bronzmérkőzést vívhatott a III. korcsoportosok 35 kg-os súlycsoportjában. Végül alulmaradt, így az ötödik helyen zárt.