2014.11.11. 16:20

Női kézilabda: otthon győzött a Sárvár

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 6. fordulójában a Bük a Celldömölk vendégeként nyert megyei rangadót. Otthon győzött a Sárvár, idegenben kapott ki a Körmend.

Celldömölki VSE-Vulkánfürdő–Dr. Lupo Büki Tk 23-25 (11-14).

Celldömölk, 200 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Fábián, Földesi.

CVSE: Balogh – Horváth 1, Szomorkovits L. 10, Vlasich 1, Czető 5, Bagics 1, Sebestyén 3. Csere: Pongrácz, Geiger, Nagy, Freiberger 2. Edző: Rozmán Gergő.

Bük: Harasztovics – Szalai, UDVARDI 10/3, Németh D. 4, Pataki 2, Szenczi 1, Ravadits. Csere: Palkovits (kapus), PUP 5, Sebestyén 1/1, Binder 2, Pukler, Bősze, Szabó, Csóka. Edző: Mátés István.

Felváltva estek a gólok, majd a Cell meglépett (17. perc: 9-6). A büki időkérés után védekezést váltottak a vendégek, melynek köszönhetően a javukra fordították az eredményt a félidőre. Fordulás után továbbra is jól játszott a Bük, eldőlni látszott a találkozó (40. perc: 13-20). De a motivált házigazda nagyot küzdött, visszajött a meccsbe, fordított (54. perc: 22-219. A vendégekben viszont még volt tartalék, és a hajrában kicsikarták a győzelmet. Ifi: 15-23 (11-12).

Rozmán Gergő: –Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk ezen a klasszikusokat idéző meccsen. Ilyen csatából lehet építkezni.

Mátés István: – Ezt a fordulatokkal teli rangadót tulajdonképpen kétszer nyertük meg. A győzelem értékét növeli, hogy nyolc mérkőzésből álló nyeretlenségi szériát szakítottunk meg Celldömölkön.

Veszprém Egyetemi SC–Körmendi DMTE 25-23 (15-13).

Veszprém, 130 néző, vezette: Hardi,Hoffmanné.

Körmend: BERTAI ANETT - Bertai Alexandra 1, Bokor 3, ADORJÁN 8, Kiskós 6/3, Cser 2, Szabó A. 1. Csere: Károly (kapus) Faragó 2, Papvalvi, Németh H., Papp, Csákvári, Benedek. Edző: Oláh Sándor.

Jól kezdett a Körmend, eredményes akciókat vezetett, de a védekezés nem működött, így hiába volt jó a kapusteljesítmény, a rutinos Veszprém tartotta a lépést (20. perc: 11-11). Sőt, a vezetést is átvette. Fordulás után kapkodva, pontatlanul játszottak a vasiak, és továbbra is gyengén védekeztek, így egyre biztosabb előnyre tett szert a házigazda (40. perc: 21-15). A hajrát megnyomták a körmendiek, szorossá tették a meccset, de fordítani már nem tudtak. Ifi: 20-14 (9-7).

Sárvárfürdő Kinizsi–Komáromi VSE 28-24 (17-14).

Sárvár 100 néző, v.: Pánczél, Rozsó.

Sárvár: Márkus - Kazári 1, Bősze 1, Fehér 5, Soós P. 2, Horváth C. 9/5, Farkas 9. Csere: Kardos ,Varga Á. (kapusok), Soós R. Horváth Sz., Bánfi, Vajda, Tóth C., Földi 1, Varga E. Edző: Hegyi Gábor.

A Sárvár jól kapta el a rajtot, hamar előnybe került (7. perc: 5-1). Azonban rendezte sorait a Komárom, és az első játékrész derekán a vezetést is átvette (17. perc: 9-10). A Sárvárfürdő kijött a gödörből, helyre rakta a védekezését, fordított. A második félidő hullámzó játékot hozott, amihez a játékvezető páros határozatlan, kapkodó stílusa is nagyban hozzájárul. A Kinizsi azonban taktikus játékkal rukkolt elő, végül biztosan nyert. Ifi: 23-16 (12-8).