2015.03.10. 13:33

Szentgotthárdi kézis diadal

Pápa – Biztos idegenbeli győzelmet aratott az NB II-es férfi kézibajnokság 14. fordulójában a Pawel Packing Szentgotthárdi KK.

Bakonyerdő Pápa–Pawel Packing Szentgothárdi KK 26-31 (14-15).

Pápa, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Andorka, Szakatits.

Szentgotthárd: Orbán – Németh 3, Kozák 4/1, Hegyi 3, Csipszer 2, MÁKOS M. 2, Hertelendy 2. Csere: Surányi, Szoták (kapusok), VADÁSZ 5, KOCSIS T. 6/6, CSALLÓ 4, Ernst P., Gáspár, Mákos P. Edző: Ernst Attila.

Lassan kezdett a vendég, és a folytatásban sem tudott meglépni. Küzdelmes csata kerekedett a meccsből, fej-fej mellett haladtak a csapatok (25. perc: 11-13). Fordulás után fokozatosan javult a gotthárdiak játéka, a házigazda egyre nehezebben tartotta a lépést (48. perc: 22-23). Végül a vendégek a hajrában bedarálták a Pápát, és biztos győzelmet arattak – így őrzik helyüket a tabella 3. fokán. Junior: 28-31.