2015.04.19. 19:35

A CVSE nem hibázott

Nem tudott felnőni ellenfeléhez, a címvédő, a tabellát százszázalékos teljesítménnyel vezető Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka asztalitenisz-csapatához a Szeged.

Floratom Szeged AC Probart – Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 1-6

Szeged, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés, vezette: Brunczvik, Szanka.

Páros: Vitsek, Gerold– Fazekas, Kosiba 1:3 (9, -7, -8, -9). Az első szett után magához ragadta az irányítást a celli duó. (0-1). Egyéni, 1. forduló: Vitsek–Ecseki 3:1 (7, -6, 4, 7), dr. Lukács–Fazekas 0:3 (-7, -3, -6), Gerold–Kosiba 0:3 (-4, -5, -7). Fazekas Péter és Kosiba Dániel játszi könnyedséggel hozta a mérkőzést, Ecseki Nándornak viszont meggyűlt a baja Vitsek Ivánnal (1-3). 2. forduló: Vitsek–Fazekas 1:3 (6, -10, -9, -8), Gerold–Ecseki 1:3 (9, -8, -6, -6), dr. Lukács–Kosiba 0:3 (-5, -3, -3). Fazekas szoros szettekben ugyan, de legyőzte a hazaiak szintén nagyon rutinos, elsőszámú játékosát, Ecseki Gerold ellen javított, a hétvégén kezdődő kínai egyéni világbajnokságra készülő Kosiba pedig szinte lemosta Lukácsot (1-6). A celliek fölénye azt jelentette, hogy az utolsó kört – egy-egy meccset – megspórolták maguknak. Győzött: Vitsek 1, illetve Fazekas 2, Kosiba 2, Ecseki 1, Fazekas–Kosiba.

A celldömölkiek április 24-én, pénteken hazai környezetben rangadóval zárják az alapszakaszt. Ellenfelük a tabellán második PTE-PEAC együttese lesz.