2015.04.08. 14:13

Kick-box érmek: Pontszerzés a korosztályos Eb előtt

Bihács - Remekül szerepeltek a Perfect Change-Metex05 Controll SE sportolói Bosznia-Hercegovinában a Bihac Open nemzetközi kick-box tornán.

Hét ország közel 500 versenyzőjének részvételével lebonyolított nemzetközi verseny hivatalos pontszerző állomása volt az augusztusi kadet és junior Európa-bajnokságnak. Az erőpróbán a vasi színeket a Perfect Change-Metex05 Controll SE hét sportolója képviselte: szombathelyi delegáció két szabályrendszerben összesen négy arany-, nyolc ezüst- és három bronzérmet szerzett.

Hátul balról Grünczeisz Patrik, Vancsik Petra, Bolfán Ákos, Jurasits Ákos. Elöl Szmolek Emanuel, Szász Krisztofer, Bolfán Ádám, Dancsó Zoltán (edző). Fotó: Perfect Change-Metex05 Controll SE

Bolfán Ákos első éves a kadet II. korosztályban, így – ha minden a tervek szerint alakul – idén először szerepelhet a korosztályos Európa-bajnokságon. Bihácsban jó formában versenyzett, light-contactban két győztes meccs után a döntőben magyar riválisa ellen veszített minimális különbséggel, kick-light-ban viszont nem talált legyőzőre. Szász Krisztofer kadet II. kick-lightban fokozatosan javulva jutott döntőbe, ahol azonban alulmaradt. A light-contact népes mezőnyében a nyolc között a helyiek egyik favoritjával került össze, vitatható bírói ítélet miatt maradt alul. Jurasits Ákos és Szmolek Emanuel a tapasztalatlanabb versenyzők közé tartozik, számukra a tapasztalatszerzés volt a cél Bosznia-Hercegovinában. Grünczeisz Patrik első éves juniorként light-contactban és kick-lightban is sikerült fináléba jutnia, utóbbiban aranyat, előbbiben ezüstöt nyert. Vancsik Petra junior és felnőtt korosztályban is megmérettette magát, három érmet szerzett. Bolfán Ádám kadet II. korosztályban mindkét szabályrendszerben a legjobbnak bizonyult. Kick-lightban kimagaslóan teljesített, nagy technikai fölénnyel verte az összes ellenfelét, így korosztályában a legjobb kick-light-os versenyzőnek járó trófeát is átvehette.

Érmesek, Bolfán Ákos: kadet II., -47 kg, light-contact 2., kick-light 1. Szász Krisztofer: kadet II., -52 kg, kicklight 2. Jurasits Ákos: kadet II., -57 kg, light-contact 2., kick-light 3., -63 kg light-contact 2. Bolfán Ádám: kadet II., -63 kg, light-contact 1., kick-light 1. (legjobb küzdő kadet II. kick-lightban). Szmolek Emanuel: kadet II., -69 kg, light-contact 3., kick-light 3. Vancsik Petra: junior, -55 kg, kick-light 2., felnőtt light-contact 2., felnőtt kicklight 2. Grünczeisz Patrik: -57 kg, junior, kick-light 1., light-contact 2.