2015.04.06. 10:04

A MAFC II. vendégeként szenvedett vereséget a Falco II.

A MAFC II. vendégeként kapott ki az NB I. B csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 22. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely II.

MAFC II.–Falco-Trend Optika KC Szombathely II. 84-77 (20-30, 25-15, 18-16, 21-16)
Budapest, 100 néző, NB I. B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Minárlászló, Bagi, Goda.
MAFC, legjobb dobók: Tursics 54/15, Timkó 10.
Falco: Simon K. 17/3, Hódi 15/6, Bazsó 11/3, Tóth D. 14/3, Varga M. 6. Csere: Kovács B. 6/6, Bagó 8, Popgyákunik –, Németh A. –, Gábor –, Bereczki –, Szanati G. –. Edző: Váradi Attila.

Jó kezdtek a vasiak, okosan, szervezetten, eredményesen játszottak a zóna ellen. A második negyedben viszont rendezte sorait a házigazda, agresszív, kemény játékkal rukkolt elő, kiegyenlített lett a mérkőzés (20. perc: 45-45) – de már ekkor faultproblémákkal küszködött a Falco. Fordulás után is folytatódott a kiélezett küzdelem. Fej, fej mellett haladtak a felek. A házigazda csak az negyedik negyed közepén tett szert 8-10 pontos előnyre. A Falco futott az eredmény után, gyorsította a játékot, de a MAFC már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Váradi Attila: – Ahhoz, hogy ezen a szinten idegenben is nyerni tudjunk, sokkal jobban kell védekeznünk. Sok pontot kaptunk, ezt csak jó támadójátékkal nem lehet ellensúlyozni.