2015.08.10. 17:40

Kosárlabda: A 9–16. helyért folytatják a magyar U16-os fiúk

Szófia – Csoportharmadikként zárt a magyar U16-os fiú kosárlabda-válogatott a B divíziós Európa-bajnokságon, így a 9–16. helyért folytathatja a küzdelmet.

Magyarország–Svájc 70-64 (15-12, 16-19, 18-17, 21-16).

Magyarország: Kiss 2, Katona 16, Fazekas Cs. 8/3, Füzi 2, Fazekas M. 15. Csere: Werner 4, Schafarek –, Ábrahám 11, Németh 3/3, Oroszi 3, Somogyi 6/6, Zsebe –. Vezetőedző: Váradi Attila.

Az már a belgák elleni vereség után vasárnap eldőlt, hogy a C csoportból Belgium és Grúzia jut be az Eb legjobb nyolc csapata közé, az őket követő magyarok és svájciak pedig a 9–16. helyért folytathatják. Ám még az utolsó, Svájc elleni meccsnek is volt tétje, hiszen a két csapat magával viszi az egymás ellen elért eredményt. Nos, Magyarország együttese várhatja jobb pozícióból a D csoport negyedikje és harmadikja elleni mérkőzést – egész egyszerűen azért, mert dobóteljesítményben és lepattanózásban is ellenfele fölé nőtt.